притисни ентер »

Нови рендери укажуваат на iPhone 12 дизајн без засек во дисплејот
Нови рендери укажуваат на iPhone 12 дизајн без засек во дисплејот

Нови рендери укажуваат на iPhone 12 дизајн без засек во дисплејот

МОБИЛНИ , Топ Нови рендери укажуваат на iPhone 12 дизајн без засек во дисплејот Никола Бурагев 4 минути 1 1 Иако не делат барем шест месеци од објавата на следната генерација на iPhone уреди, гласините за претстојните премиум телефони се се почести. Најновите информации пристигнуваат од словачкиот сајт “Svetapple”, кој објави некои iPhone 12 Pro рендери

Следете го во живо претставувањето на Huawei P40 серијата

Следете го во живо претставувањето на Huawei P40 серијата

МОБИЛНИ , Топ Следете го во живо претставувањето на Huawei P40 серијата (ВИДЕО) Никола Бурагев 2 минути 0 0 Глобалната премиера на новата, долгоочекувана серија Huawei P40 е закажана за денеска со почеток во 14 часот. Под слоганот #VisionaryPhotography, настанот ќе се емитува онлајн и секој може да го следи на следниве линкови: Официјалниот веб сајт

Honor 30S ќе има 64MP камера и 3x оптичко зумирање

Honor 30S ќе има 64MP камера и 3x оптичко зумирање

МОБИЛНИ , Тренди Honor 30S ќе има 64MP камера и 3x оптичко зумирање Никола Бурагев 6 минути 0 0 Honor 30S пристигнува на 30. март, а пред повеќе од една недела се појавија извештаи дека телефонот ќе има четири камери на задниот дел. Сега DigitalTrends тврди дека главната камера на уредот ќе има сензор од 64MP. Веб-страницата објави и фотографија од

ВО ЖИВО: Huawei P40 промоција

ВО ЖИВО: Huawei P40 промоција

Претходно пишувавме за ова, а денес одбројуваме уште неколку минути до официјалниот евент на кинескиот бренд, кој можете во живо да го следите на нашата веб страница, на видеото одоздола. Во перформансите не се сомневаме, затоа што Huawei ќе ги вгради најмоќните компоненти во најновите модели. Следете го настанот во живо во 14:00 часот на овој линк

Одбројуваме неколку часа до новата Huawei P40 серија

Одбројуваме неколку часа до новата Huawei P40 серија

Денес Huawei ја открива новата P40 серија, за која веруваме дека ќе ни донесе многу иновации во фотографскиот и видео сегментите. Во перформансите не се сомневаме, затоа што Huawei ќе ги вгради најмоќните компоненти во најновите модели. Претходно пишувавме за ова, а денес одбројуваме уште неколку часа до официјалниот евент на кинескиот бренд, кој можете

Computex 2020 одложен за септември

Computex 2020 одложен за септември

МОБИЛНИ Computex 2020 одложен за септември Никола Бурагев 3 минути 0 0 Тајванскиот совет за развој на надворешна трговија (TAITRA) и Тајванската компјутерска асоцијација (TCA), двете организации кои го организираат Computex саемот, објавија дека планираат одложување за септември оваа година. Наместо да почне на 2. јуни, конференцијата ќе стартува на

Huawei ги поканува сите верни поддржувачи на глобалната онлајн премиера на новата P40 серија

Huawei ги поканува сите верни поддржувачи на глобалната онлајн премиера на новата P40 серија

Глобалната премиера на новата, долгоочекувана серија Huawei P40 е закажана на 26 март (четврток), од 14 часот. Под слоганот #VisionaryPhotography, настанот ќе се емитува онлајн и секој може да го следи на следниве линкови: - Официјалниот веб сајт на Huawei - Официјалната Facebook страна - Официјалниот канал на YouTube Huawei ги кани сите свои корисници

Huawei Mate 40 би можел да има екран на допир околу камерите

Huawei Mate 40 би можел да има екран на допир околу камерите

МОБИЛНИ , Топ Huawei Mate 40 би можел да има екран на допир околу камерите Никола Бурагев 8 минути 1 1 Со Mate 30 Pro моделот, Huawei претстави нов кружем камера модул, а изгледа дека компанијата има големи планови како да го користи просторот околу сензорите на следните телефони. Според новиот патент, кој го објави сајтот LetsGoDigital, тој простор