притисни ентер »

Еуроспорт: Јувентус доби корпа од Гвардиола
Еуроспорт: Јувентус доби корпа од Гвардиола

Еуроспорт: Јувентус доби корпа од Гвардиола

Францускиот медиум пишува дека Пеп ја одбил Старата дама, на Островот одредени медиуми пак пишуваат дека тој би можел да се раздели со Граѓаните идното лето, за што наводно и самиот размислува за такво нешто. Пеп Гвардиола го одбил италијанскиот првак Јувентус, а со тоа каталонскиот тренер им кажа „НЕ“ на 20те милиони евра годишна плата понудени

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Тренерот на Манчестер сити, Јозеп Гвардиола, ја одбил понудата да го предводи Јувентус. Според „Еуроспорт", италијанскиот шампион му понудил на 48-годишниот специјалист договор со плата од повеќе од 20 милиони евра годишно. Позицијата на тренер во Јувентус останува испразнета по заминувањето на Масимилиано Алегри. Главниот кандидат за позицијата на

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Тренерот на Манчестер сити, Јозеп Гвардиола, ја одбил понудата да го предводи Јувентус. Според „Еуроспорт“, италијанскиот шампион му понудил на 48-годишниот специјалист договор со плата од повеќе од 20 милиони евра годишно. Позицијата на тренер во Јувентус останува испразнета по заминувањето на Масимилиано Алегри. Главниот кандидат за позицијата на

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Тренерот на Манчестер сити, Јозеп Гвардиола, ја одбил понудата да го предводи Јувентус. Според „Еуроспорт“, италијанскиот шампион му понудил на 48-годишниот специјалист договор со плата од повеќе од 20 милиони евра годишно. Позицијата на тренер во Јувентус останува испразнета по заминувањето на Масимилиано Алегри. Главниот кандидат за позицијата на

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Тренерот на Манчестер сити, Јозеп Гвардиола, ја одбил понудата да го предводи Јувентус. Според „Еуроспорт“, италијанскиот шампион му понудил на 48-годишниот специјалист договор со плата од повеќе од 20 милиони евра годишно. Позицијата на тренер во Јувентус останува испразнета по заминувањето на Масимилиано Алегри. Главниот кандидат за позицијата на

Пеп е човек од збор, не сакал во Јуве ни за 20.000.000 евра

Пеп е човек од збор, не сакал во Јуве ни за 20.000.000 евра

Кога Гвардиола ќе даде збор, тоа за него е закон. Ниту парите не можат да го натераат да го прекрши ветувањето. Тоа на своја кожа го почувствува и Јувентус, кој се трудел со сите сили во последниве месец дена да го наговори Каталонецот да се пресели од Манчестер во Торино, но залудно. Кога Масимилијано Алегри ја заврши својата мисија во Јувентус, челниците

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Тренерот на Манчестер сити, Јозеп Гвардиола, ја одбил понудата да го предводи Јувентус. Според „Еуроспорт“, италијанскиот шампион му понудил на 48-годишниот специјалист договор со плата од повеќе од 20 милиони евра годишно. Позицијата на тренер во Јувентус останува испразнета по заминувањето на Масимилиано Алегри. Главниот кандидат за позицијата на

Јувентус три пати добил „не“ од Гвардиола, одбил огромна плата!

Јувентус три пати добил „не“ од Гвардиола, одбил огромна плата!

Шампионот на Италија три пати се обидел да го доведе Гвардиола. Гвардиола си го одржал зборот. Ниту за големи пари не се одлучи да го погази она што го кажал. Од Јувентус со сите сили се обеидувале да го убедат Каталонецот во последниот месец, но меѓутоа немале успех. Кога Масимилијано Алегри ја заврши мисијата во Јувентус управата на италијанскиот

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно

Гвардиола одбил од Јувентус плата од 20 милиони евра годишно Тренерот на Манчестер сити, Јозеп Гвардиола, ја одбил понудата да го предводи Јувентус. Според „Еуроспорт“, италијанскиот шампион му понудил на 48-годишниот специјалист договор со плата од повеќе од 20 милиони евра годишно. Позицијата на тренер во Јувентус останува испразнета по заминувањето

Гвардиола одбил плата од 20 милиони евра годишно од Јувентус

Гвардиола одбил плата од 20 милиони евра годишно од Јувентус

Тренерот на Манчестер сити, Јозеп Гвардиола, ја одбил понудата да го предводи Јувентус. Според „Еуроспорт“, италијанскиот шампион му понудил на 48-годишниот специјалист договор со плата од повеќе од 20 милиони евра годишно. Позицијата на тренер во Јувентус останува испразнета по заминувањето на Масимилиано Алегри. Главниот кандидат за позицијата на