притисни ентер »

Кјелце со лудачки камбек за нова победа над Барселона
Кјелце со лудачки камбек за нова победа над Барселона

Кјелце со лудачки камбек за нова победа над Барселона

Кјелце вторпат едноподруго го поразија европскиот шампион Барселона со 29:27 во Полска, откако беа во негатива речиси цел меч, додека Алборг првпат во својата историја го совлада Кил со 35:33 во дербито во групата А, каде што е и Вардар. Барселона почна одлично, правејќи предност на стартот на мечот и кога имаа четири гола предност (23:37) на осум

ППД Загреб победи во Лигата на шампионите после 23. порази во низа

ППД Загреб победи во Лигата на шампионите после 23. порази во низа

Хрватскиот ракометен шампион ППД Загреб, конечно ја пркеина црната серија од 23. порази во Лигата на шампионите и успеа да слави во рамките на 8. коло  од Лигата на шампионите. „Плинарите“ после 695 дена на домашен терен го надиграа Мешков Брест со 31:24. Иван Чупиќ беше најефикасен кај домашниот тим со осум гола, а го следеше Звонимир Срна со седум

Сити не се предаде и ги победи ПСЖ, Жуниор Месијас е херојот на Милан!

Сити не се предаде и ги победи ПСЖ, Жуниор Месијас е херојот на Милан!

На преполниот „Етихад“, навивачите на Манчестер сити имаа шанса да го видат најубоитото трио во модерниот фудбал, Лео Меси-Нејмар-Килијан Мбапе, и иако губеа, направија камбек за 2:1 победа над Пари Сен-Жермен во мечот на двата најбогати клубови на светот (доколку не се смета Њукасл јунајтед). Лео Меси ја покажа својата моќ откако го „посрамоти“ Рахим

Сити не се предаде и ги победи ПСЖ, Жуниор Месијас е херојот на Милан!

Сити не се предаде и ги победи ПСЖ, Жуниор Месијас е херојот на Милан!

На преполниот „Етихад“, навивачите на Манчестер сити имаа шанса да го видат најубоитото трио во модерниот фудбал, Лео Меси-Нејмар-Килијан Мбапе, и иако губеа, направија камбек за 2:1 победа над Пари Сен-Жермен во мечот на двата најбогати клубови на светот (доколку не се смета Њукасл јунајтед). Лео Меси ја покажа својата моќ откако го „посрамоти“ Рахим

Кјелце пак ја шокира Барселона, прва победа на ППД Загреб по 23 натпревари без триумф во ЛШ

Кјелце пак ја шокира Барселона, прва победа на ППД Загреб по 23 натпревари без триумф во ЛШ

Францускиот гигант Монпелје немаше проблеми против Елверум и славеше со 39-32 за шести триумф сезонава во ракометната Лига на шампиони (ЛШ), додека на вториот меч ППД Загреб го реши Мешков Брест со 31-24. Елверум му парираше на Монпелје само на стартот на натпреварот, по што францускиот тим ја презема контролата врз натпреварот и на полувреме замина

Кјелце со лудачки камбек за нова победа над Барселона

Кјелце со лудачки камбек за нова победа над Барселона

Кјелце вторпат едноподруго го поразија европскиот шампион Барселона со 29:27 во Полска, откако беа во негатива речиси цел меч, додека Алборг првпат во својата историја го совлада Кил со 35:33 во дербито во групата А, каде што е и Вардар. Барселона почна одлично, правејќи предност на стартот на мечот и кога имаа четири гола предност (23:37) на осум

Монпелје без проблеми против Елверум, ППД Загреб конечно победи

Монпелје без проблеми против Елверум, ППД Загреб конечно победи

Монпелје продолжува со одличните партии сезонава во Лигата на шампионите. Вечерва пред францускиот тим повторно „капитулираше“, норвешкиот Елверум (39-32). Во еден убав и напаѓачки ракомет од двете страни подобро се снајдоа избраниците на Патрик Канаје стигнаа до нов триумф кој повторно ги однесе на врвот на табелата во групата А од Лигата на шампионите

ЛШ: Ајакс останаа „совршени“, Џеко „џокер“ за Интер против Шахтјор

ЛШ: Ајакс останаа „совршени“, Џеко „џокер“ за Интер против Шахтјор

Ајакс на Ерик Тен Хаг го продолжи совршениот настап во Лигата на шампионите, постигнувајќи ја петтата победа во петтиот меч на гости кај Бешикташ со 2:1, додека Интер е на добар пат да се приклучи во осминафиналето по 2:0 победата над Шахтјор Доњецк. Бешикташ поведе во Истанбул со гол од пенал на Рашид Гезал во 22. минута по играње со рака во шестнаесетникот

Кјелце со лудачки камбек за нова победа над Барселона

Кјелце со лудачки камбек за нова победа над Барселона

Кјелце вторпат едноподруго го поразија европскиот шампион Барселона со 29:27 во Полска, откако беа во негатива речиси цел меч, додека Алборг првпат во својата историја го совлада Кил со 35:33 во дербито во групата А, каде што е и Вардар. Барселона почна одлично, правејќи предност на стартот на мечот и кога имаа четири гола предност (23:37) на осум

Монпелје гази сѐ пред себе, прв триумф за ППД Загреб во ЛШ

Монпелје гази сѐ пред себе, прв триумф за ППД Загреб во ЛШ

Францускиот гигант Монпелје немаше проблеми против Елверум и славеше со 39-32 за шести триумф сезонава во ракометната Лига на шампиони (ЛШ), додека на вториот меч ППД Загреб го реши Мешков Брест со 31-24. Елверум му парираше на Монпелје само на стартот на натпреварот, по што францускиот тим ја презема контролата врз натпреварот и на полувреме замина