притисни ентер »

Магдалена Стоилковска ги заврши настапите во Лусада
Магдалена Стоилковска ги заврши настапите во Лусада

Магдалена Стоилковска ги заврши настапите во Лусада

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска ги заврши настапите на ИТФ-фјучрс турнирот во Лусада, Португалија, уште во првата фаза. Македонката која е 1262. рангирана на ВТА-листата загуби од Ксенија Јерш од Белорусија, која беше подобра со 2-0 во сетови (6-2, 6-0). Во првиот сет Стоилковска успеа да освои два гема, меѓутоа во вториот беше целосно

Магдалена Стоилковска во главната фаза во португалска Лусада

Магдалена Стоилковска во главната фаза во португалска Лусада

Македонската тенисерка Магдалена Стоилковска имаше успешни квалификации на ИТФ-фјучрс турирот кој се игра во Лусада, Португалија. Нашата тенисерка која има 25 години победи во два квалификациски меча. Прво беше подобра од Елизабет Јурна од Естонија (7-6, 6-2), а потоа успеа да слави над руската колешка Нина Рудиукова исто така со 2-0 во сетови (7-6,