Струмица шести пат по ред го освои одбојкарскиот Куп на Македонија!

Одбојкарите на Струмица Н. го освоија Купот на Македонија откако убедливо со 3-0 го совладаа Борец во финалето кое се играше во Радовиш. Актуелниот шампион на Македонија беше доминантен во куп финалето против Борец, победувајќи со 3:0 (27:7, 25:23, 25:18). Владо Милев имаше 12 поени, Хараба заврши со 11, Алексов со 7, Глобоцки заработи 5, Наков 4,

Доминацијата продолжува: Струмица Никоб го освои одбојкарскиот Куп

Доминацијата на Струмица во одбојкарскиот Куп продолжува откако екипата денеска шестипат по ред, а вкупно девети, се закити со трофејот во ова натпреварување. Во финалето во Радовиш, струмичани беа доминантни и славеа со 3-0 над ГОК Борец. Со тоа го освоија 18-тиот пехар во витрините, вклучувајќи ги трофеите во првенството. Владо Милев имаше 12 поени,

Струмица Никоб ја одбрани титулата во машкиот Куп на Македонија

Одбојкарите на Струмица Никоб се старо-нови шампиони во Купот на Македонија . Фаворитот ја оправда улогата и во финалето беше подобар од ГОК Борец од Велес. Струмичани до посакуваниот успех дојдоа во три сета, кои ги добија со 25-7, 25-23 и 25-18. Во првиот сет Струмица Никоб покажа целосна доминација и загуби само седум поени, а во вториот, иако Борец

Одбојкарите на Струмица Никоб победници во Купот на Македонија

Одбојкарите на Струмица Никоб ја одбранија титулата во Купот на Македонија. Струмичкиот тим славеше во три сета (25:7, 25:23, 25:18) против Борец, кој даде посилен отпор само во вториот сет. Струмица Никоб фуриозно го почна мечот и во првиот сет му дозволи само седум поени на ривалот. Борец беше блиску до освојување на вториот, имаше водство од 19:21,

Одбојкарите на Струмица Никоб ја одбранија титулата во Купот на Македонија. Струмичкиот тим славеше во три сета (25:7, 25:23, 25:18) против Борец, кој даде посилен отпор само во вториот сет. Добивај вести на вибер Струмица Никоб фуриозно го почна мечот и во првиот сет му дозволи само седум поени на ривалот. Борец беше блиску до освојување на вториот,

Струмица Никоб со нова титула во Купот!

Одбојкарите на Струмица Никоб се победници на Ф4 завршниот турнир во Купот на Македонија, кој се одржа изминативе денови во Радовиш. Попладнево струмичани со 3:0 во сетови успеаја да слават во големото финале тимот на ГОК Борец од Велес. Ова е деветта титула за тимот од Струмица во Купот на Македонија. Како што и се очекуваше, фаворитот во целост ги

Струмица Никоб и ГОК Борец во финалето

ОДБОЈКА – КУП НА МАКЕДОНИЈА ГОК Борец и Струмица Никоб ќе играат во денешното машко финале во Купот на Македонија (13 ч.) во спортската сала „25 Мај“ во Радовиш. Велешани во полуфиналето ја совладаа Шкендија со 3-1 (14-25, 25-19, 25-17, 25-19), а бранителот на трофејот Струмица Никоб победи на мечот со Универзитет во Тетово со 3-0 (25-19, 25-11, 25-23)

Наковски Волеј дојде до Куп-финале и ќе брка историја

Одбојкарките на Наковски Волеј ќе играат за титулата во женскиот Куп на Македонија. Во полуфиналето, тие го совладаа тимот на Вардар и се пласираа во големото финале каде ќе играат со бранителот на тронот Работнички. Наковски волеј го доби натпреварот со вардарки во салата во Радовиш со 3-1 во сетови (25-16, 22-25, 25-10, -) и така дојде до место во