притисни ентер »

Димитријевиќ со четири поени во драматичната победа на Хувентуд
Димитријевиќ со четири поени во драматичната победа на Хувентуд

Димитријевиќ со четири поени во драматичната победа на Хувентуд

Македонскиот кошаркарски интернационалец, Ненад Димитријевиќ, за 13 минути игра постигна четири поени, а имаше и по три асистенции и загубени топки, во драматичната победа на Хувентуд против Сарагоса. Тимот од Бадалона славеше со 92:90 во меч на кој Сарагоса водеше со 88-84 на две минути до крајот, а на четири секунди до крајот, при 92:90, домашните

Димитријевиќ со четири поени во драматичната победа на Хувентуд

Димитријевиќ со четири поени во драматичната победа на Хувентуд

Македонскиот кошаркарски интернационалец, Ненад Димитријевиќ, за 13 минути игра постигна четири поени, а имаше и по три асистенции и загубени топки, во драматичната победа на Хувентуд против Сарагоса. Тимот од Бадалона славеше со 92:90 во меч на кој Сарагоса водеше со 88-84 на две минути до крајот, а на четири секунди до крајот, при 92:90, домашните

Димитријевиќ со четири поени во драматичната победа на Хувентуд

Димитријевиќ со четири поени во драматичната победа на Хувентуд

Сарагоса, 10 ноември 2019 (Утрински Весник) – Македонскиот кошаркарски интернационалец, Ненад Димитријевиќ, за 13 минути игра постигна четири поени, а имаше и по три асистенции и загубени топки, во драматичната победа на Хувентуд против Сарагоса. Тимот од Бадалона славеше со 92:90 во меч на кој Сарагоса водеше со 88-84 на две минути до крајот, а на

Димитријевиќ со четири поени во драматичната победа на Хувентуд

Димитријевиќ со четири поени во драматичната победа на Хувентуд

Македонскиот кошаркарски интернационалец, Ненад Димитријевиќ, за 13 минути игра постигна четири поени, а имаше и по три асистенции и загубени топки, во драматичната победа на Хувентуд против Сарагоса.

Хувентуд и Димитријевиќ влегоа во победнички ритам

Хувентуд и Димитријевиќ влегоа во победнички ритам

Ненад Димитријевиќ и Хувентуд се во одличен налет. По победата во Еврокупот, тимот за кого настапува македонскиот репрезентативец славеше на гостувањето кај Сарагоса со минимални 90-92. Хувентуд ја имаше контролата на мечот во првите три периоди,  домаќинот се врати во решавачките десет минути, но не успеа да направи целосен пресврт. Тимот од Бадалона