притисни ентер »

Ни Јапонците не им се рамни: Хрватите во Минхен, како вардарци во Лигата на шампионите
Ни Јапонците не им се рамни: Хрватите во Минхен, како вардарци во Лигата на шампионите

Ни Јапонците не им се рамни: Хрватите во Минхен, како вардарци во Лигата на шампионите

Соблекувалната во која ракометарите на Хрватска се подготвуваа за дуелот против Исланд изгледаше исто како што беше затекната пред почетокот на средбата. Едноставно како во неа да немало никој. На тој начин покажаа дека и тие можат да бидат како ракометарите на Вардар во Лигата на шампионите или како Јапонците на Светското првенство во фудбал. Кога

Хрватите го победија Исланд па ја „светнаа“ соблекувалната

Хрватите го победија Исланд па ја „светнаа“ соблекувалната

Хрватските ракометари, во Б-групата на Светското првенство славеа победа над Исланд, а по натпреварот ја оставиле соблекувалната во состојба како во не да не бил никој. Овој тренд го започнаа Јапонците на фудбалскиот Мундијал во Русија. На социјалните мрежи се појавија фотографии со коментар: „ Ма кој Јапонци. Погледнете во каква состојба ја оставивме

Хрватите по рецепт на вредните Јапонци – што оставија зад себе во соблекувалните

Хрватите по рецепт на вредните Јапонци – што оставија зад себе во соблекувалните

Во нашата група на Мундијалот, Хрватска вчера оствари тешка победа против селекцијата на Исланд, а по натпреварот „коцкестите“ ја воодушевија европската публика. Трендот на чистење на соблекувалните на било каков натпревар претходно, познато е дека го наметнаа Јапонците, вчерашните наши противници кои ги совладавме, но во тој сегмент, вчера Хрватска