притисни ентер »

Џио Струмица го доби големото дерби против Вардар

Џио Струмица го доби големото дерби против Вардар

Одбојкарите на Џио Струмица го добија големото дерби во домашното одбојкарско првенство. Струмичани славеа на гостувањето во Скопје против големиот ривал Вардар со 3:1 во сетови. Ова е седма последователна победа за Џио Струмица оваа сезона, со која го потврдија кандидатскиот статус за нова шампионска титула. Момците на Кире Ричлиев во првите два сета

Џио Струмица го доби големото дерби против Вардар

Џио Струмица го доби големото дерби против Вардар

Одбојкарите на Џио Струмица го добија големото дерби во домашното одбојкарско првенство. Струмичани славеа на гостувањето во Скопје против големиот ривал Вардар со 3:1 во сетови. Ова е седма последователна победа за Џио Струмица оваа сезона, со која го потврдија кандидатскиот статус за нова шампионска титула. Момците на Кире Ричлиев во првите два сета