притисни ентер »

Се огласи најпознатата организација за заштита на животните – од тоа што имаше да го кажат ќе читате и нема да верувате!

Се огласи најпознатата организација за заштита на животните – од тоа што имаше да го кажат ќе читате и нема да верувате!

Се огласи најпознатата организација за заштита на животните – од тоа што имаше да го кажат ќе читате и нема да верувате! Инфлуенсерката Кајли Џенер неодамна присуствуваше на модната недела во Париз, каде нејзиниот црн аутфит, поточно деталот на рамото од фустанот го привлече вниманието на јавноста. Кајли Џенер на црвениот тепих се појави во црн фустан

Ирина Шајк го покажа својот неодолив стил на Модната недела во Париз

Ирина Шајк го покажа својот неодолив стил на Модната недела во Париз

Ирина Шајк го покажа својот неодолив стил на Модната недела во Париз Руската манекенка Ирина Шајк покажа одличен стајлинг при пристигнувањето на ревијата на модната куќа „Ludovic de Saint Sernin“. Убавата манекенка беше една од тимот манекенки кои прошетаа по пистата за време на ревијата на модната недела во Париз. Таа на ревијата дојде со широка насмевка,

Се огласи PETA за фустанот на Кајли Џенер: Нивниот став ја остави јавноста во шок

Се огласи PETA за фустанот на Кајли Џенер: Нивниот став ја остави јавноста во шок

Инфлуенсерката Кајли Џенер неодамна присуствуваше на модната недела во Париз, каде нејзиниот црн аутфит, поточно деталот на рамото од фустанот го привлече вниманието на јавноста. Кајли Џенер на црвениот тепих се појави во црн фустан на кој беше закачена лавовска глава, а откако беше критикувана поради фустанот, се огласи и една позната организација

Кајли Џенер ја вознемири Карлеуша откако дојде на ревија во фустан со лавовска глава

Кајли Џенер ја вознемири Карлеуша откако дојде на ревија во фустан со лавовска глава

Српската пејачка Јелена Карлеуша искоментира дека новата колекција на модниот дизјанер Даниел Роузбери која ја претстави на Модната недела во Париз и со која и оддаде почит на Елиза Скиапарели за неа не е модна, туку промовирање на насилство. „Едно големо не од мене. Ова не е мода и ова не е уметност. Пораката овде е промовирање на насилството. Невкусно,

Само животни во Париз: По Кајли и Шајк носеше лав, а Наоми волк - некои беа воодушевени, други згрозени

Само животни во Париз: По Кајли и Шајк носеше лав, а Наоми волк - некои беа воодушевени, други згрозени

На модната недела во Париз, поточно на ревијата на новата колекција на модната куќа „Скајапарели“, познатите дами прошетаа некои делови од животни... Модната недела во Париз интригира многумина од ден на ден. Што е тоа што ќе стане тренд, модерно, но и што да очекуваме во наредниот период? Многу познати куќи ги зазедоа своите места под сонцето во светот

Креации од високата мода: Кајли како лавица, Наоми волчица…

Креации од високата мода: Кајли како лавица, Наоми волчица…

Модната куќа „Скиапарели“ ја претстави својата колекција за висока мода за пролет/лето 2023 година во Париз, а дизајнерот Даниел Розбери дизајнираше три фантастични „ѕверски“ фустани засновани на суштества од пеколот на Данте – леопард, лав и волчица. Модната куќа „Скиапарели“ дизајнираше три фантастични „ѕверски“ фустани, а меѓу гостите во тоалета

БИЗАРНО Кајли Џенер шокираше носејќи лавовска глава

БИЗАРНО Кајли Џенер шокираше носејќи лавовска глава

Помладата сестра на најпознатата старлета во светот, Ким Кардашијан, Кајли Џенер остави прилично силен впечаток кога вчера во Париз се појави со огромна лавовска глава закачена на црн фустан, кој го носеше на ревијата на Скиапарели, во склоп на Неделата на висока мода. Дваесет и пет годишната реалити ѕвезда успеа да ги привлече сите погледи кон неа

Кајли Џенер критикувана за вознемирувачката креација со глава на лав: „Зошто имаш животно на фустанот?“

Кајли Џенер критикувана за вознемирувачката креација со глава на лав: „Зошто имаш животно на фустанот?“

„Промовираш ловење животни“, „Кралот на животните не е моден додаток“ - Кајли Џенер критикувана за креацијата со вештачка глава на лав во реална големина, со која се појави на ревија во Париз. Покрај критичарите, има и такви кои ја бранат и сметаат дека креацијата е вистинска уметност, а истата ја носи и Ирина Шајк. 25-годишната богаташка, се појави