притисни ентер »

Лејкерс гостува во салата каде што последен пат победи во 2015 година
Лејкерс гостува во салата каде што последен пат победи во 2015 година

Лејкерс гостува во салата каде што последен пат победи во 2015 година

Богата понуда има од НБА лигата, пробајте ја оваа комбинација со квота од 30.99 Јута џез – ЛА лејкрес (03ч – НБА лига) Солт Лејк сити е местото каде што Езерџиите често се дават. Во домот на Јута не паметат победа од февруари 2015 година, што значи дека Џејмс, Дејвис и компанија ќе треба да одиграат на МВП ниво за да не се скршне од патот кон брз пласман

Леброн и Дејвис го покорија Денвер, СА по две продолженија подобри од Хјустон

Леброн и Дејвис го покорија Денвер, СА по две продолженија подобри од Хјустон

Седум натпревари се одиграа во НБА лигата изминатата ноќ. Индовидуално се истакнаа Лука Дончиќ и Џејмс Харден. Далас победија во Њу Орлеанс 118:97. Доночиќ остваври рекордни во кариерата 18 скока, на кои придодаде 33 оени и пет асистенции. Хјустон загубија во Сан Антонио по две продолженија со 135:133. Во регулраниот дел Вокер погоди за Сан Антонио

Прв пат во историјата на НБА – Европејци се играчи на месецот

Прв пат во историјата на НБА – Европејци се играчи на месецот

Кошаркарите на Милвоки Бакс и Далас Маверикс, Јанис Адетокумбо и Лука Дончиќ, се прогласени за најдобри во своите конференции за месец ноември. Гркот и Словенецот испишаа историјата во НБА бидејќи никогаш претходно не се случило во ист месец најдобри да бидат играчи од Европа. Адетокумбо играше сјајо минатиот месец, на само еден меч не забележа дабл-дабл

Историја во НБА, Европјани најдобри играчи на месецот

Историја во НБА, Европјани најдобри играчи на месецот

За прв пат во историјата на НБА, двајца европски кошаркари се прогласени за играчи на месецот во најсилната лига на светот. Бекот на Далас маверикс, Лука Дончиќ го одбележа ноември во Западната конференција додека на Истокот доминираше крилото на Милвоки бакс, Јанис Адетокумпо. Далас маверикс во минатиот месец имаше скор од 12 победи и шест порази,

Леброн и Дејвис го покорија Денвер, СА по две продолженија подобри од Хјустон

Леброн и Дејвис го покорија Денвер, СА по две продолженија подобри од Хјустон

Седум натпревари се одиграа во НБА лигата изминатата ноќ. Индовидуално се истакнаа Лука Дончиќ и Џејмс Харден. Далас победија во Њу Орлеанс 118:97. Доночиќ остваври рекордни во кариерата 18 скока, на кои придодаде 33 оени и пет асистенции. Хјустон загубија во Сан Антонио по две продолженија со 135:133. Во регулраниот дел Вокер погоди за Сан Антонио

НБА: Лејкерси се вратија на победите

НБА: Лејкерси се вратија на победите

Седум натпревари се одиграа во НБА-лигата изминатата ноќ. Индивидуално се истакнаа Лука Дончиќ и Џејмс Харден. Далас победи во Њу Орлеанс, 118:97. Доночиќ оствари рекордни во кариерата 18 скока, на кои придодаде 33 поени и пет асистенции. Хјустон загуби во Сан Антонио по две продолженија со 135:133. Во регулраниот дел Вокер погоди за Сан Антонио израмни

Прв пат во историјата на НБА – Европејци се играчи на месецот

Прв пат во историјата на НБА – Европејци се играчи на месецот

Кошаркарите на Милвоки Бакс и Далас Маверикс, Јанис Адетокумбо и Лука Дончиќ, се прогласени за најдобри во своите конференции за месец ноември. Гркот и Словенецот испишаа историјата во НБА бидејќи никогаш претходно не се случило во ист месец најдобри да бидат играчи од Европа. Адетокумбо играше сјајо минатиот месец, на само еден меч не забележа дабл-дабл

Неверојатниот Лука Дончиќ: Играч на месецот во НБА, израмнет уште еден рекорд на Леброн

Неверојатниот Лука Дончиќ: Играч на месецот во НБА, израмнет уште еден рекорд на Леброн

Лука Дончиќ го доби признанието за надобар игрча во Западната конференција од НБА лигата за натпреварите одигрни во периодот октомври/ноември. Во источната конференција, признанието отиде кај Јанис Адетокумпо. Првпат во историјата се случува НБА да прогласи двајца Европејци за играчи на еден месец. The Kia NBA Players of the Month for October/November

Дончиќ и Адетокумпо се играчи на месецот во НБА-лигата

Дончиќ и Адетокумпо се играчи на месецот во НБА-лигата

Младиот 20-годишен словенечки кошаркар Лука Дончиќ, кој ја игра својата втора сезона во најсилната лига на светот НБА, го доби признанието за надобар игрча во Западната конференција, за натпреварите одигрни во периодот октомври/ноември. Во Источната конференција, признанието отиде во рацете на 24-годишниот грчки кошаркар Јанис Адетокумпо. Првпат во