притисни ентер »

Техеран го обвинува Нетанјаху дека се заканува со напад со нуклеарно оружје
Техеран го обвинува Нетанјаху дека се заканува со напад со нуклеарно оружје

Техеран го обвинува Нетанјаху дека се заканува со напад со нуклеарно оружје

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА. Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации. +389 2 2461600 [email protected] Дури 40 отсто од странските туристи во ЕУ лани престојувале во Шпанија или Италија Писториус: Германија ќе игра водечка улога во одбраната на балтичките земји Погребан Матео Месина

Писториус: Германија ќе игра водечка улога во одбраната на балтичките земји

Писториус: Германија ќе игра водечка улога во одбраната на балтичките земји

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА. Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации. +389 2 2461600 [email protected] Погребан Матео Месина Денаро, „последниот кум“ на сицилијанската мафија Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг Речиси 20 милиони деца во ЕУ изложени

Погребан Матео Месина Денаро, „последниот кум“ на сицилијанската мафија

Погребан Матео Месина Денаро, „последниот кум“ на сицилијанската мафија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА. Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации. +389 2 2461600 [email protected] Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг Речиси 20 милиони деца во ЕУ изложени на ризик од сиромаштија или социјална исклученост Мицотакис: Цивилната

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Северна Кореја одлучи да го протера американскиот војник Травис Кинг

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА. Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации. +389 2 2461600 [email protected] Речиси 20 милиони деца во ЕУ изложени на ризик од сиромаштија или социјална исклученост Мицотакис: Цивилната заштита и климатската криза треба ги вклучиме како еднаков приоритет

Речиси 20 милиони деца во ЕУ изложени на ризик од сиромаштија или социјална исклученост

Речиси 20 милиони деца во ЕУ изложени на ризик од сиромаштија или социјална исклученост

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА. Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации. +389 2 2461600 [email protected] Мицотакис: Цивилната заштита и климатската криза треба ги вклучиме како еднаков приоритет во нашите политики ЕБОР: Македонската економија годинава со раст од 2 отсто Битиќи: Нашите

Мецола: Да не ги разочараме милионите луѓе кои на Европа гледаат како на свој дом

Мецола: Да не ги разочараме милионите луѓе кои на Европа гледаат како на свој дом

реклама Добро е што ја имаме 2030 година како датум на масата за проширување на ЕУ, но наместо на датумот, да се фокусираме на чекорите од преговорите, затоа што од моето искуство кога мојата земја Малта беше кандидат за членство, можам да кажам дека се потребни чекори и колку побрзо ги исполнувате препораките што ви се даваат, толку побрзо ќе бидете

Мицотакис: Цивилната заштита и климатската криза треба ги вклучиме како еднаков приоритет во нашите политики

Мицотакис: Цивилната заштита и климатската криза треба ги вклучиме како еднаков приоритет во нашите политики

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА. Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации. +389 2 2461600 [email protected] Папа Франциск: Медитеранот е колевка на цивилизацијата, не треба да стане гробишта Словенија воведува полициски контролни пунктови во близина на границата со Хрватска Шевченко

Папа Франциск: Медитеранот е колевка на цивилизацијата, не треба да стане гробишта

Папа Франциск: Медитеранот е колевка на цивилизацијата, не треба да стане гробишта

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА. Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации. +389 2 2461600 [email protected] Словенија воведува полициски контролни пунктови во близина на границата со Хрватска Шевченко стана надворешен советник на Зеленски Полска поради мигрантите воведува проверки на

Мецола не сака да ги разочара милионите луѓе кои ја гледаат Европа како нивна иднина

Мецола не сака да ги разочара милионите луѓе кои ја гледаат Европа како нивна иднина

Мецола не сака да ги разочара милионите луѓе кои ја гледаат Европа како нивна иднина Б.Б. Пред 4 минути Роберта Мецола / 30 мај 2022 / Фото: EPA-EFE/STEPHANIE LECOCQ Добро е што ја имаме 2030 година како датум на масата за проширување на ЕУ, но наместо на датумот, да се фокусираме на чекорите од преговорите, затоа што од моето искуство кога мојата

Словенија воведува полициски контролни пунктови во близина на границата со Хрватска

Словенија воведува полициски контролни пунктови во близина на границата со Хрватска

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА. Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации. +389 2 2461600 [email protected] Шевченко стана надворешен советник на Зеленски Полска поради мигрантите воведува проверки на границата со Германија Азербејџан загуби 192 војници во операцијата во Нагорно Карабах