притисни ентер »

И Изалдо Браз Жуниор стана „лав“!
И Изалдо Браз Жуниор стана „лав“!

И Изалдо Браз Жуниор стана „лав“!

Македонија ЃП од денеска е посилна за уште еден Бразилец. Тоа е левиот бек Изалдо, кој има играно и за Зимбру од Молдавија Македонија ЃП она што го најави, денеска го оствари. Го промовираше Изалдо Браз Жуниор, лев бек кој дојде на местото на Леовигалдо Жунињо кој пак се пресели во Вардар. Изалдо е третиот Бразилец кој оваа зима и официјално дојде

Леовигалдо Жунињо и официјално „вардарец“

Леовигалдо Жунињо и официјално „вардарец“

Бекот од Бразил, кој досега беше „лав", потпиша за „црвено – црните", останува само уште промоцијата. Вардарци го чекаат Битанг, кој веројатно ќе се приклучи во Анталија Леовигалдо Жунињо Жуниор и официјално е нов фудбалер на Вардар. Бразилскиот бек кој во изминатиот период го носеше дресот на Македонија ЃП, и тоа успешно, е првото и засега единствено

„Лавовите“ ги промовираа Демир и Бразилците Карваљо и Пеналва

„Лавовите“ ги промовираа Демир и Бразилците Карваљо и Пеналва

Македонија ЃП денеска и официјално ги промовираше најновите засилувања во своите редови за пролетниот дел од сезоната, поранешниот младински репрезентативец Бенјамин Демир и Бразилците Андре Пеналва и Пауло Едуардо Карваљо. Демир меѓу „лавовите“ доаѓа од редовите на Спартак Суботица каде беше изминатава полусезонава. По раскинувањето на соработката

Македонија ЃП  се засили со тројца играчи

Македонија ЃП се засили со тројца играчи

Во пресрет на продолжението на сезоната, екипата на Македонија ЃП се засили со тројца играчи,  Бењамин Демир, Андре Пеналва и Пауло Едуардо Карваљо кои треба да му помогнат на тимот од Ѓорче Петров во борбата за опстанок во ПМФЛ.  Демир е играч од домашното првенство, останатите двајца се од Бразил од каде челн на „лавовите“ се очекува да стане  и

Македонија ЃП донесе тројца нови „лавови“

Македонија ЃП донесе тројца нови „лавови“

Екипата на Македонија Ѓорче Петров донесе тројца нови фудбалери пред стартот на главните подготовки за да ја зголемат конкуренцијата во тимот пред продолжението на настапите во ПМФЛ . Нови фудбалери на тимот од Ѓорче Петров се Бенџамин Демир , Пауло Карваљо и Андре Пеналва. Демир е домашен фудбалер, додека останатите двајца се од Бразил и ќе ги пополнат

„Лавовите“ се пофалија со Демир, Пеналва и Едуардо...

„Лавовите“ се пофалија со Демир, Пеналва и Едуардо...

Третиот Бразилец Изалдо Браз ќе дојде во текот на денот, се очекува и потписот на Стјепановиќ Македонија ЃП денеска и официјално се засили со три нови имиња во своите редови. Тоа се Бењамин Демир, Андре Пеналва и Пауло Едуардо Карваљо. Третиот „кариока" Изалдо Браз доаѓа во текот на денот а се очекува и потписот и на Остоја Стјепановиќ. Демир, Пеналва

Жуниор му се стави на располагање на Вардар

Жуниор му се стави на располагање на Вардар

Македонскиот фудбалски вицепрвак Вардар е посилен за едно име, затоа што на располагање го доби  Леовигилдо Жуниор Реис Родригес, бекот кој настапуваше за Македонија Ѓорче Петров. Бразилскиот интернационалец импресионира со настапите во дресот на „лавовите“ на левата бековска позиција. Беше еден од најдобрите фудбалери, кој одлично се снаоѓаше и со

Таневски го засили стручниот штаб на Вардар

Таневски го засили стручниот штаб на Вардар

Злате Таневски, екс капитенот на Вардар од денеска е приклучен во стручниот штаб на Александар Васоски. Пристигна Новак, се чека на Битанг, закажани две контроли во Анталија. Екс „лавот" Леовигалдо утре ќе се појави на тренинг Злате Таневски од денеска е нов член на стручниот штаб на Вардар. Некогашниот капитен на „црвено – црните", претходно играше