притисни ентер »

Ова е најлудото Audi RS7 со 962 КС
Ова е најлудото Audi RS7 со 962 КС

Ова е најлудото Audi RS7 со 962 КС

Австрискиот тунер Black Box-Richter во соработка со Nebulusom, HGP Turbo Retrofittingom како и 811 Design го претстави модифицираниот Audi RS7 со значајно подобрени брзински перформанси. Моделот RS7, германскиот производител го претстави на минатогодишниот саем за автомобили во Франкфурт. Тогаш откри дека под хаубата располага со 4,0 литарски V8 мотор

Направен е Audi RS7 со 962 КС

Направен е Audi RS7 со 962 КС

Audi RS7 Sportback со 4,0-литарски твин-турбо V8 мотор беше претставен на минатогодишниот Саем за автомобили во Франкфурт, а фабричката верзија развива 591 КС и 800 Nm вртежен момент. Сепак, тјунираната верзија испорачува 962 КС и 1250 Nm вртежен момент, а тоа е резултат на серија подобрувања. Затоа, се очекува да достигне 100 км на час побрзо од фабричката

Audi RS7 Sportback  со 962 КС

Audi RS7 Sportback  со 962 КС

Тјунерот Black Box-Richter го претстави модифицираниот Audi RS7, откако значително ги подобри перформансите на овој и така веќе моќен модел од Инглоштад… Audi RS7 Sportback со 4,0-литарски twin-turbo  V8 мотор беше претставен на минатогодишниот Саем на автомобили во Франкфурт. Располага со моќност од 591 КС и 800 Nm вртежен момент во фабричка спецификација