притисни ентер »

Како да го надминете стравот од летање?
Како да го надминете стравот од летање?

Како да го надминете стравот од летање?

Повеќето од нас едвај чекаат да дојде време за летниот одмор, но стравот од летање може да додаде доза анксиозност на целото уживање. Погледнете неколку совети кои ќе ви помогнат барем малку да го надминете овој страв. Разговарајте со стјуардот Најискусни патници се токму оние чија работа е секојдневно да летаат од една дестинација до друга. Нивна

Како да го победите стравот од летање?

Како да го победите стравот од летање?

Сакате да летувате на егзотични дестинации, но имате страв од летање? Тогаш вашиот одмор нема да почне онака како што треба. Повеќето туристи бираат да патуваат со авион за побрзо да стигнат до посакуваните дестинации, но настанува проблем ако имате страв од летање. Одвоивме неколку совети за тоа како да се однесувате доколку имате страв од летање: