притисни ентер »

Повкусни од ванилици: Колачиња со локум и пиво
Повкусни од ванилици: Колачиња со локум и пиво

Повкусни од ванилици: Колачиња со локум и пиво

Направете вкусни колачиња со пиво и локум. Состојки: 700 гр. брашно 1 шолја пиво 2 лажици шеќер 1 ½ шолји маслиново масло 2 лажици прашок за пециво 1 кутија локум Подготовка: Се сее брашното во вангла и се прави вдлабнатина. Се става прашокот за пециво со шеќер и маслиновото масло со пиво. Мешаме додека не добиеме густа каша од која месиме тесто. Се