притисни ентер »

Лекарите успеале да го реанимираат Шарац по двата испукани куршуми во неговата глава, но животот му е во опасност

Лекарите успеале да го реанимираат Шарац по двата испукани куршуми во неговата глава, но животот му е во опасност

По неофицијалните информации кои ги пренесоа српските медиуми за денешниот обид за ликвидација во гаража на ТЦ  Ушче во  Нов Белград дека по двата истрелани куршуми во главата на  Александар Шарац (35 г.) тој им подлегнал на повредите, пристина нова вест од болнички извори која вели дека лекарите успеале да го реанимираат. Според сознанијата со кои

На паркинг во трговски центар во Белград обид за ликвидација на член на Пинк Пантер

На паркинг во трговски центар во Белград обид за ликвидација на член на Пинк Пантер

Александар Шарац (35), член на криминалната организација Пинк Пантер, денес околу 16 часот во гаражата на Трговскиот центар Ушче во Белград е застрелан. Како што дознава Телеграф.рс , напаѓачот му пришол на Шарац во моментот кога тој се приближувал до своето возило Мерцедес и му испукал два истрела во главата, а потоа избегал. Александар Шарац (35),

ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР. Среде Белград ранет член на Пинк Пантер

ПУКАЊЕ ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР. Среде Белград ранет член на Пинк Пантер

Александар Шарац (35), член на криминалната организација Пинк Пантер, денес околу 16 часот во гаражата на Трговскиот центар Ушче во Белград е застрелан. Како што дознава Телеграф.рс, напаѓачот му пришол на Шарац во моментот кога тој се приближувал до своето возило мерцедес и му испукал два куршума во главата, а потоа избегал. Шарац паднал, а убиецот

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми. Според „Танјуг“ во тек е интензивно пребарување на околината со цел да се пронајде напаѓачот. Порталот „Блиц“, пак,информира

Во Белград, застрелан Александар Шарац, член на криминалната група „Пинк пантер“

Во Белград, застрелан Александар Шарац, член на криминалната група „Пинк пантер“

Денеска околу 16 часот, во подземната гаража на Трговскиот центар „Ушче“ во Белград, застрелан е Александар Шарац, член на криминалната група „Пинк Пантер“. Како што известуваат српските медиуми, 35-годишниот Шарац е во сериозна состојба откако напаѓачот со два куршума го погодил во задниот дел од главата. Напаѓачот имал црвена јакна, капа и хируршка

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

Пукање во Нов Белград, мета бил член на криминалната група „Пинк Пантер“

На паркингот пред трговскиот центар во Нов Белград, каде што попладенво околу 16:40 часот се случило пукање, во кое тешко бил ранет еден маж, во моментов се врши увид од страна на белградската полиција, пренесуваат српските медиуми. Според „Танјуг“ во тек е интензивно пребарување на околината со цел да се пронајде напаѓачот. Порталот „Блиц“, пак,информира

Во Белград ликвидиран е криминалецот Шарац

Во Белград ликвидиран е криминалецот Шарац

Александар Шарац (35), член на криминалната организација Пинк Пантер, е застрелан денеска во гаражата на Трговскиот центар Уже во Белград. Како што пренесува Телеграф.рс, напаѓачот и пришол на жртвата во моментот кога таа се приближувала до нејзиното возило Мерцедес и испукал два истрела во главата, а потоа избегал. Полицијата веднаш го однела застреланиот

Обид за ликвидација во Белград, жртвата преживеала два куршума в глава

Обид за ликвидација во Белград, жртвата преживеала два куршума в глава

Триесет и петгодишниот Александар Шарац, наводни член на криминалната организација Пинк Пантер, околу 16 часот во саботата во гаражата на Трговскиот центар Ушче во Белград е застрелан, но преживеал до два куршуми в главата. Како што пишуваат белградските дознава, напаѓачот му пришол на Шарац во моментот кога тој се приближувал до своето возило „мерцедес“