притисни ентер »

Махомс почнува да гради своја династија, Канзас Сити ја одбрани титулата на Супербоул спектаклот во Лас Вегас
Махомс почнува да гради своја династија, Канзас Сити ја одбрани титулата на Супербоул спектаклот во Лас Вегас

Махомс почнува да гради своја династија, Канзас Сити ја одбрани титулата на Супербоул спектаклот во Лас Вегас

Супербоул изданието во Лас Вегас донесе вистински спектакл за големите фанови на американскиот фудбал, бидејќи Канзас Сити и Сан Франциско играа продолжение, а победникот беше решен на три секунди пред крајот. „Шефовите“ од Канзас успеаја да ја одбранат титулата во НФЛ лигата и станаа првиот тим по Њу Ингланд Патриотс кој двапати во низа слави на Супербоул,

Канзас Сити по втор пат го освои Суперболот

Канзас Сити по втор пат го освои Суперболот

Канзас Сити ноќеска во Парадајс го победи Сан Франциско со 25:22 по продолжение во Суперболоот и втор пат по ред стана шампион во НФЛ. Мекол Хардман Џуниор, го постигна победничкиот тачдаун на три секунди до крајот на првото продолжение. За Канзасова е четврти Супербол трофеј во историјата на американскиот фудбал. По овој трофеј Канзас се изедначени

Канзас сити ја одбрани титулата, Махомес по трет пат МВП

Канзас сити ја одбрани титулата, Махомес по трет пат МВП

Канзас Сити изминатата вечер ја одбранија титулата во НФЛ лигата, а за најдобар во финалето по третпат во кариерата беше прогласен Патрик Махомс. Во драматична завршница Канзас до победата дојдоа со тачдаун на три секунди пред крајот. Финалето беше решено по продолженија. Откако во регуларниот дел беше 19:19, на крајот победи Канзас со 23:19. Чифс

Супербоул: Трета титула за Сан Франциско во пет години, Махомес по трет пат МВП

Супербоул: Трета титула за Сан Франциско во пет години, Махомес по трет пат МВП

Канзас Сити чифс ја одбранија шампионската титула во НФЛ откако во Суперболот, финале на плејофот на професионалната лига во американски фудбал, во Лас Вегас го совладаа Сан Франциско 49 со 25:22, по продолжението. Чифс со тоа станаа првиот тим по 19 години што ја одбранил титулата. Последни на кои тоа им успеа беа Њу Ингланд патриотс во 2003 и 2004-та

Канзас Сити во драматична завршница ја одбранија титулата во Суперболот

Канзас Сити во драматична завршница ја одбранија титулата во Суперболот

Во финале кое имаше спектакуларна завршница, Канзас Сити Чивс славеше со 25:22 против Сан Франциско Фортинајнерс и така тие станаа првата екипа која го одбранила трофејот во Суперболот по 19 години. Патрик Махомос кој во финалето беше прогласен за МВП го освои третиот НФЛ трофеј и вторпат стигнува до признанието за најдобар во мечот. Како и што се

Maхомс херој, Канзас ја одбрани титулата во Суперболот!

Maхомс херој, Канзас ја одбрани титулата во Суперболот!

Канзас Сити изминатата вечер ја одбранија титулата во НФЛ лигата, а повторно најдобар во финалето по третпат во кариерата беше Патрик Махомс. Во драматична завршница Канзас до победата дојдоа со тачдаун на три секунди пред крајот. Финалето беше решеное по продолженија. Откако во регуларниот дел беше 19:19, на крајот победи Канзас со 23:19. Уште еден

Канзас сити ја одбрани титулата во НФЛ – Супербол спектакл во Лас Вегас

Канзас сити ја одбрани титулата во НФЛ – Супербол спектакл во Лас Вегас

Екипата на Канзас Сити Чифс ја одбранија шампионската титула во НФЛ, откако ноќеска во Лас Вегас го победија Сан Франциско, по продолженија, со 25:22. Чифси триумфираа со тачдаун на Мекол Хардман по додавање на Патрик Махомс. Ова за нив е четврто славје во Супербол спектаклите, трето во последните пет години. Финалето изобилуваше со пресврти. „Фортинајнерси“

Херојот Патрик Махомес повторно е МВП на Супербол

Херојот Патрик Махомес повторно е МВП на Супербол

Наградата за најкорисен играч (МВП) за најдобар играч на 58. издание на Супербол ja доби квотербекот на Канзас Сити Чифс, Патрик Махомес. Чифси во финалето во Лас Вегас победија по продолжение против Сан Франциско Фуртиенерс so 25-22, и со тоа ја одбранија шампионската титула. Махомес го заврши натпреварот со 333 префрлени јарди, 66 истрчани и два

Канзас Сити по втор пат го освои Суперболот

Канзас Сити по втор пат го освои Суперболот

Канзас Сити ноќеска во Парадајс го победи Сан Франциско со 25:22 по продолжение во Суперболоот и втор пат по ред стана шампион во НФЛ. Мекол Хардман Џуниор, го постигна победничкиот тачдаун на три секунди до крајот на првото продолжение. За Канзасова е четврти Супербол трофеј во историјата на американскиот фудбал. По овој трофеј Канзас се изедначени

Канзас Сити по втор пат го освои Суперболот

Канзас Сити по втор пат го освои Суперболот

Мекол Хардман Џуниор, го постигна победничкиот тачдаун на три секунди до крајот на првото продолжение. За Канзасова е четврти Супербол трофеј во историјата на американскиот фудбал. BACK-TO-BACK 🏆 @patrickmahomes | @chiefs pic.twitter.com/drncJ3RIzA — NFL (@NFL) February 12, 2024 По овој трофеј Канзас се изедначени со Грин Беј и Њујорк по бројот на