притисни ентер »

МЗТ Скопје се засили со најдобриот стрелец во Полска и со - Морнар од Хрватска!
МЗТ Скопје се засили со најдобриот стрелец во Полска и со - Морнар од Хрватска!

МЗТ Скопје се засили со најдобриот стрелец во Полска и со - Морнар од Хрватска!

Актуелниот кошаркарски шампион, екипата на МЗТ Скопје, од денеска има далеку поквалитетен ростер, откако од клубот информираа дека потпишале едногодишни договори со Американецот Џабари Хиндс (27 год, 181 см) и со Хрватот Марин Морнар (26 год, 203 см). Станува збор за кошаркари со солидно европско искуство, од кои аеродромци очекуваат да бидат од голема

Американецот Хиндс и Хрватот Морнар нови имиња во МЗТ Скопје

Американецот Хиндс и Хрватот Морнар нови имиња во МЗТ Скопје

МЗТ Скопје го засили ростерот за новата сезона, откако денеска беа ангажирани уште двајца интернационалци и тоа Американецот Џабари Хиндс (27 год, 181 см) и Хрватот Марин Морнар (26 год, 203 см), кои потпишаа едногодишни договори. Хиндс, кој игра на двете бековски позиции, доаѓа со епитетот најдобар стрелец во Полска настапувајќи за екипата на Кросно,