притисни ентер »

Изненадување во „О2 арена“: Тим го порази Федерер на Мастерсот во Лондон
Изненадување во „О2 арена“: Тим го порази Федерер на Мастерсот во Лондон

Изненадување во „О2 арена“: Тим го порази Федерер на Мастерсот во Лондон

Фото: spox.com Доминик Тим го направи првото изненадување на завршнииот Мастерс во Лондон. Австриецот во првото коло во групата Б го порази Роџер Федерер со 7:5, 7:5 во меч што траеше 102 минути. За Тим ова е трет триумф над Швајцарецот во 2019 година или вкупно петти во седумте нивни меѓусебни дуели досега. Австрискиот тенисер од Винер Нојштад во

Ноле сигурен, Федерер изгуби на стартот на Мастерсот во Лондон

Ноле сигурен, Федерер изгуби на стартот на Мастерсот во Лондон

Австрискиот тенисер Доминик Тим го победи Рожер Федерер со 2:0 во сетови на стартот на завршниот Мастерс во Лондон. Моментално петтиот играч на светот го победи легендарниот Швајцарец, кој е трет на листата, со 7:5 и 7:5 и му го нанесе третиот едноподруго пораз во меѓусебните дуели. А Новак Ѓоковиќ го совлада италијанскиот тенисер Матео Беретини со