притисни ентер »

Вилијамсон со ѕверско забивање го навали кошот на мечот на Ѕвездите во подем
Вилијамсон со ѕверско забивање го навали кошот на мечот на Ѕвездите во подем

Вилијамсон со ѕверско забивање го навали кошот на мечот на Ѕвездите во подем

Спектакуларно отворање на ол-стар викендот, Дончиќ се истакна со тројка од половина терен. Кошаркарите кои се дебитанти и втора сезона во НБА лигата, приредија шоу за публиката во „Јунајтед центарот“ во Чикаго на отворањето на ол-стар вкендот. Тимот на САД го победи тимот од остатокот на светот со 151-131, во финишот не се играа одбрани, туку играчите