притисни ентер »

Се отвора нова шанса за Македонија да оди на СП во Египет
Се отвора нова шанса за Македонија да оди на СП во Египет

Се отвора нова шанса за Македонија да оди на СП во Египет

ИХФ не додели вајлд-карта на Македонија за настап на Светското првенство во Египет, изборот тогаш падна на Полска и Русија, но сега се отвора можност. ИХФ не додели вајлд-карта на Македонија за настап на Светското првенство во Египет, изборот тогаш падна на Полска и Русија, но сега се отвора можност. Мексико требаше да одржи квалификации на Северна

Македонија или САД – ИХФ ќе додели уште една вајлд-карта

Македонија или САД – ИХФ ќе додели уште една вајлд-карта

Македонија повторно се најде на листата на потенцијални патници за СП 2021 во Египет откако ИХФ и официјално го откажа северноамериканскиот квалификациски турнир што требаше да го даде претпоследниот учесник на ракометниот мундијал. Овој турнир требаше да се одржи во Мексико, но беше оценето дека ризикот од коронавирус е преголем и натпреварувањето

Македонската ракометна репрезентација можеби ќе игра на СП во Египет?

Македонската ракометна репрезентација можеби ќе игра на СП во Египет?

Македонија остана без вајлд-карта минатиот месец за настап на Светското првенство (СП), кое треба да се одржи во Египет, откако ИХФ им ги додели на Полска и Русија, но сега се отвара нова шанса за македонските ракометари да се појават на големото натпреварување. Мексико нема да ги одржи квалификациите на Северна Америка и Карибите кои требаше да го

Се појави нова шанса за пласман на Македонија на Мундијалот, Мексико ги откажа квалификациите

Се појави нова шанса за пласман на Македонија на Мундијалот, Мексико ги откажа квалификациите

Квалификациите во Северна Америка и Карибите кои требаше да се одржат во Мексико и кои требаше да го дадат 31. учесник на ракометниот Мундијал во Египет се откажани. Поради целокупната ситуација со коронавирусот Мексико го откажа турнирот на кој требаше да биде донесен претпоследниот учесник на Светското првенство. Овој потег отвори нов момент во целата

Се појави нова шанса Македонија да оди на СП во Египет!

Се појави нова шанса Македонија да оди на СП во Египет!

Македонија не доби вајлд карта за настап на СП во Египет, но сега изненадувачки се појави нова шанса нашата селекција да се најде на тој турнир. Имено, квалификациите во Северна Америка и Карибите кои требаше да се играат во Мексико се откажани, а тие требаше да го дадат 31. учесник на Мундијалот. Турнирот се откажа поради ситуацијата со коронавирусот

Мексико ги откажа квалификациите, дали ИХФ ќе ѝ даде нова шанса на Македонија!?

Мексико ги откажа квалификациите, дали ИХФ ќе ѝ даде нова шанса на Македонија!?

Мексико одлучи да ги откаже квалификациите кои требаше да го дадат патникот на Светското првенство од Северна Америка и Кариби. Коронавирусот предизвика тешки услови поради кои организаторите одлучија меѓународниот турнир да биде откажан. Прашањето е што ќе одлучи Меѓународната ракометна федерација (ИХФ). Дали ќе им овозможи на тамошните репрезентации

Се појави нова шанса за пласман на Македонија на Мундијалот, Мексико ги откажа квалификациите

Се појави нова шанса за пласман на Македонија на Мундијалот, Мексико ги откажа квалификациите

Квалификациите во Северна Америка и Карибите кои требаше да се одржат во Мексико и кои требаше да го дадат 31. учесник на ракометниот Мундијал во Египет се откажани. Поради целокупната ситуација со коронавирусот Мексико го откажа турнирот на кој требаше да биде донесен претпоследниот учесник на Светското првенство. Овој потег отвори нов момент во целата

Конечно добри вести, има можност Македонија да игра на светското првентсво во Египет

Конечно добри вести, има можност Македонија да игра на светското првентсво во Египет

Македонија остана без вајлд-карта минатиот месец за настап на Светското првенство (СП), кое треба да се одржи во Египет, откако ИХФ им ги додели на Полска и Русија, но сега се отвара нова шанса за македонските ракометари да се појават на големото натпреварување. Мексико нема да ги одржи квалификациите на Северна Америка и Карибите кои требаше да го

Македонската репрезентација има нова шанса за пласман на СП?

Македонската репрезентација има нова шанса за пласман на СП?

Мексико нема да ги организира квалификациите на Северна Америка и Карибите кои требаше да го донесат 31 учесник на Мундијалот во Египет. Ситуацијата со коронавирусот ја донесе и одлуката околу тоа дека нема услови за одржување на меѓуродниот турнир во следниот период, и сега се поставува прашање која репрезентација ќе добие „билет“ за настап на наредното