притисни ентер »

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал
Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Такефуса Кубо или јапонскиот „Меси“, како што повеќето го знаат, е најновиот член на „кралевите“, иако до 2016 година играше за младите на каталонскиот клуб Барселона. Младиот Јапонец следната сезона ќе игра за резервниот тим на Реал, а во Мадрид дојде од неговиот клуб Токио ФЦ за два милиони евра, а за секоја сезона ќе заработи милион евра. Шпанските

Реал и го украде на Барселона јапонското чудо од дете

Реал и го украде на Барселона јапонското чудо од дете

Перез веќе ги донесе Јовиќ, Милита, Менди и Хазард , а наскоро на Бернабеу ќе стигне и 18 годишниот Јапонец , Такефуса Кубо. Реал е многу заинтересиран за младиот Јапонец , кој игра за ФЦ Токио и би го купиле за два милиона евра. Кубо беше играч на Барселона , а пради него каталонскиот клуб во 2014 доби забрана за трансфер поради неговата возраст од

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Такефуса Кубо или јапонскиот „Меси“, како што повеќето го знаат, е најновиот член на „кралевите“, иако до 2016 година играше за младите на каталонскиот клуб Барселона. Младиот Јапонец следната сезона ќе игра за резервниот тим на Реал, а во Мадрид дојде од неговиот клуб Токио ФЦ за два милиони евра, а за секоја сезона ќе заработи милион евра. Шпанските

Реал Мадрид се засили со „Јапонскиот Меси“ Такефуса Кубо

Реал Мадрид се засили со „Јапонскиот Меси“ Такефуса Кубо

Осумнаесет годишниот Такефуса Кубо или попознат како јапонскиот „Меси“ е најновиот член на Реал Мадрид. Јапонецот до 2016 година играше за младите на каталонскиот клуб Барселона, а сега ќе настапува за резервниот тим на „кралевите“. Во Мадрид дојде од неговиот клуб Токио ФЦ за два милиони евра, а за секоја сезона во Реал ќе заработува по еден милион

Јапонскиот Меси ќе игра за резервниот тим на Реал

Јапонскиот Меси ќе игра за резервниот тим на Реал

Такефуса Кубо или јапонскиот „Меси“, како што повеќето го знаат, е најновиот член на „кралевите“, иако до 2016 година играше за младите на каталонскиот клуб Барселона. Младиот Јапонец следната сезона ќе игра за резервниот тим на Реал, а во Мадрид дојде од неговиот клуб Токио ФЦ за два милиони евра, а за секоја сезона ќе заработи милион евра. Шпанските

Флорентино Перез не запира: Во Реал пристигна „јапонскиот Меси“

Флорентино Перез не запира: Во Реал пристигна „јапонскиот Меси“

Од таборот на Реал Мадрид постигнаа договор за ангажман на 18 годишниот јапонски фудбалер од навалната линија, Такефуса Кубо. Кубо е посочен како еден од најталентираните фудбалери на својата позиција и токму затоа доби понуда која не се одбива од таборот на Реал Мадрид. Младиот фудбалер следната сезона ќе ја помине во Кастиља од каде ќе чека шанса

Барса зажали поради него: Реал го купи јапонскиот „Меси“!

Барса зажали поради него: Реал го купи јапонскиот „Меси“!

Продолжуваат летните засилувања во Реал, денеска „кралскиот“ клуб објави дека нов играч е младиот јапонски репрезентативец, Такефуса Куба. После Јовиќ, Милитао, Менди и Азар, челниците на Реал одлучија да го ангажираат и младиот јапонски репрезентативец (18). Секако тој веднаш нема да биде префрлен во првиот тим, туку во вториот. Интересен е податокот

Јапонскиот Меси потпиша за Реал Мадрид

Јапонскиот Меси потпиша за Реал Мадрид

Младиот фудбалер Такефуса Кубо е најновото засилување на Реал Мадрид, соопштија од „кралскиот клуб’“. Кубо наредната сезона ќе игра за Кастилја, вториот тим на Реал Мадрид. Шпанските медиуми објавија дека 18 годишниот фудбалер потпишал пет годишен договор, а ќе заработува два милиони евра по сезона. Реал за овој играч платил два милиони евра. Кубо

Јапонскиот Меси поради неверојатна грешка на Барселона заврши во Реал

Јапонскиот Меси поради неверојатна грешка на Барселона заврши во Реал

Јапонскиот фудбалер Такефуса Кубо потпиша шестгодишен договор со Реал Мадрид. Кубо е најновиот член на „Кралевите“, но пристигнувањето на 18-годишниот во Мадрид, се разбира, не е пропратено, како што е беше со Јовиќ, Азар или Менди од Лион. Младиот играч следната сезона ќе игра за резервниот тим на Реал Мадрид. Тој играше за младинската селекција во

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Јапонскиот „Меси“ доаѓа во Реал

Такефуса Кубо или јапонскиот „Меси“, како што повеќето го знаат, е најновиот член на „кралевите“, иако до 2016 година играше за младите на каталонскиот клуб Барселона.