притисни ентер »

Одложено судењето за предметот „ТНТ“ кое денеска требаше да започне од почеток
Одложено судењето за предметот „ТНТ“ кое денеска требаше да започне од почеток

Одложено судењето за предметот „ТНТ“ кое денеска требаше да започне од почеток

Според неговиот адвокат тој не добил покана што го разгневи судијата Огнен Ставрев кој рече дека никој не му отворил на судскиот курир во домот на Трајковски. Па затоа нареди за утрешното рочиште Тони Трајковски со полиција да биде спроведен во судница. -За Тони Трајковски ќе испратам наредба за негово присилно приведување. Ако продолжи да се однесува

Тони Трајковски чека покана за да дојде на ТНТ а судот ќе му испрати полиција затоа што судскиот доставувач се соочил со затворена врата

Тони Трајковски чека покана за да дојде на ТНТ а судот ќе му испрати полиција затоа што судскиот доставувач се соочил со затворена врата

Тони Трајковски чека покана за да дојде на ТНТ а судот ќе му испрати полиција затоа што судскиот доставувач се соочил со затворена врата Ако денот по утрото се познава, ТНТ и по новиот старт навестува турбулентно судење.  Со полициско возило ексградоначалникот на Гази Баба Тони Трајковски утре треба да биде донесен на судењето за ТНТ. Судскиот доставувач

Адвокатите во Т.Н.Т реагираат на пропусти: НЕ СЕ ЧИТААТ ЦЕЛИТЕ ДОКАЗИ ТУКУ САМО НАСЛОВИТЕ

Адвокатите во Т.Н.Т реагираат на пропусти: НЕ СЕ ЧИТААТ ЦЕЛИТЕ ДОКАЗИ ТУКУ САМО НАСЛОВИТЕ

Неизвесно е на кој начин ќе почне судскиот процес ТНТ кој се врати од почеток. Адвокати те на обвинитите реагираат на бројни пропусти во досегашното водење на рочиштата. Како пример го наведуваат тоа што на голем дел од доказите на судењата биле читани само насловите што за нив е неприфатливо. Затоа утре, доколку има рочиште, заедно  одбраната и обвинетите

Судски предмети паѓаат како круши, Судскиот совет мува не го лази

Судски предмети паѓаат како круши, Судскиот совет мува не го лази

Македонското судство, наместо да ги урива барикадите на непрофесионално работење да се ослободи од баукот на судења во неразумен рок, во последниве два дена, откако рочиштата за „ТНТ“ и „Монструм“ се вратија на почеток поради истекот на мандатот на поротници, си лепи нови етикети за споровозно спроведување на правдата, обременета и со политички притисоци

Судот утре со полиција ќе го носи Тони Трајковски на судење за „ТНТ“

Судот утре со полиција ќе го носи Тони Трајковски на судење за „ТНТ“

Обвинетиот Тони Трајковски, утре во судница ќе го донесе полиција. Судот нареди за рочиштето за „ТНТ“ стражарно да биде приведен оти денеска не дојде на судење. Според Кривичен, уредна покана за него имало. Судскиот курир се обидел директно да го најде и му ѕвонел на врата на адресата каде пријавил дека живее, но никој не му отворил. Адвокатот на поранешниот

Одбраната на „Монструм” најавува нови 50 сведоци

Одбраната на „Монструм” најавува нови 50 сведоци

Судскиот процес за случајот „Монструм” продолжува на 3 февруари. На денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, од страна на обвинителите како дополнителни сведоци беа предложени лидерот на СДСМ Зоран Заев, свиркачот Звонко Костовски, Зоран Трајковски (лице кое го има во доказите на СЈО) и поранешниот директор на БЈБ, Лупчо Тодоровски

Адвокатите во Т.Н.Т реагираат на пропусти: НЕ СЕ ЧИТААТ ЦЕЛИТЕ ДОКАЗИ ТУКУ САМО НАСЛОВИТЕ

Адвокатите во Т.Н.Т реагираат на пропусти: НЕ СЕ ЧИТААТ ЦЕЛИТЕ ДОКАЗИ ТУКУ САМО НАСЛОВИТЕ

Неизвесно е на кој начин ќе почне судскиот процес ТНТ кој се врати од почеток. Адвокати те на обвинитите реагираат на бројни пропусти во досегашното водење на рочиштата. Како пример го наведуваат тоа што на голем дел од доказите на судењата биле читани само насловите што за нив е неприфатливо. Затоа утре, доколку има рочиште, заедно  одбраната и обвинетите

Заев повикан да сведочи во „Монструм“

Заев повикан да сведочи во „Монструм“

Претседателот на СДСМ и експремиер Зоран Заев е повикан да сведочи на следното рочиште за случајот „Монструм“. На барање на обвинителот Гаврил Бубевски, исто така, повикани се да сведочат и „свиркачот“ кој ја откри аферата со прислушувањето Звонко Костовски, Зоран Трајковски, Зоран Велковски и Љупчо Тодоровски-Радникот. Заев и Костовски се повикани

Најавени нови сведоци во случајот „Монструм”

Најавени нови сведоци во случајот „Монструм”

Судскиот процес за случајот „Монструм” продолжува на 3 февруари. На денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, обвинителите како дополнителни сведоци ги предложија лидерот на СДСМ Зоран Заев, свиркачот Звонко Костовски, Зоран Трајковски (лице кое го има во доказите на СЈО) и поранешниот директор на БЈБ, Лупчо Тодоровски – Радник

Одбраната најави 50 нови сведоци во „Монструм“, на листата Заев, Радникот, Костовски, Алексовски...

Одбраната најави 50 нови сведоци во „Монструм“, на листата Заев, Радникот, Костовски, Алексовски...

Судскиот процес за случајот „Монструм" продолжува на 3 февруари. На денешното рочиште за петкратното убиство кај Смилковско Езеро, од страна на обвинителите како дополнителни сведоци беа предложени лидерот на СДСМ Зоран Заев, свиркачот Звонко Костовски, Зоран Трајковски (лице кое го има во доказите на СЈО) и поранешниот директор на БЈБ, Лупчо Тодоровски