притисни ентер »

The Devil Wears Prada добива продолжение?
The Devil Wears Prada добива продолжение?

The Devil Wears Prada добива продолжение?

Пред 18 години за прв пат имавме можност да го погледнеме The Devil Wears Prada, филм кој остави голем печат, особено кај љубителите на модата. Врвната актерска екипа вклучувајќи ја оскаровката Мерил Стрип, Ен Хатавеј, Стенли Тучи и Емили Блант ни ја донесоа приказната за уредничката на магазинот Runway, Миранда Присли, и нејзините вработени. Филмот

По 18 години ќе се снима продолжение на „Ѓаволот носи Прада“

По 18 години ќе се снима продолжение на „Ѓаволот носи Прада“

Филмското студио „Дизни“ работи на продолжение на хит-филмот од 2006 „Ѓаволот носи Прада’“, објавија повеќе холивудски медиуми. Сценариото повторно го пишува Алин Брош Мекена, а сѐ уште не е познато кој ќе глуми од оригиналната постава, во која беа Мерил Стрип, Ен Хатавеј и Емили Блант. Според „Вараети“, приказната ги следи Миранда Присли (која ја

ПОСЛЕ 18 ГОДИНИ – Доаѓа продолжението на култниот филм „Ѓаволот носи Прада“: Фановите најавуваат бојкот поради една работа!

ПОСЛЕ 18 ГОДИНИ – Доаѓа продолжението на култниот филм „Ѓаволот носи Прада“: Фановите најавуваат бојкот поради една работа!

Филмот „Ѓаволот носи Прада“ се појави во кината пред 18 години, а „Дизни“ конечно најави продолжение, со враќање на оригиналниот сценарист, како и некои членови на актерската екипа. Сепак, враќањето на Ен Хатавеј се уште не е најавено, поради што некои веќе повикуваат на бојкот. Variety објави дека Дизни повторно ќе ја ангажира сценаристката Алин Брош

📷 ПО РЕЧИСИ ДВЕ ДЕЦЕНИИ Доаѓа продолжение на култниот „Ѓаволот носи Прада“, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

📷 ПО РЕЧИСИ ДВЕ ДЕЦЕНИИ Доаѓа продолжение на култниот „Ѓаволот носи Прада“, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Филмот „Ѓаволот носи Прада“ пристигна во кината пред 18 години, а „Дизни“ конечно најави продолжение. Како што е најавено, филмот ќе го снима оригиналниот сценарист, а ќе се вратат и некои членови на актерската екипа. Сепак, враќањето на Ен Хатавеј сѐ уште не е најавено, поради што некои веќе повикуваат на бојкот. „Вариети“ ја објави веста, како и

ПО РЕЧИСИ ДВЕ ДЕЦЕНИИ: Доаѓа продолжение на култниот „Ѓаволот носи Прада“, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

ПО РЕЧИСИ ДВЕ ДЕЦЕНИИ: Доаѓа продолжение на култниот „Ѓаволот носи Прада“, но ќе глуми ли и Ен Хатавеј?

Филмот „Ѓаволот носи Прада“ пристигна во кината пред 18 години, а „Дизни“ конечно најави продолжение. Како што е најавено, филмот ќе го снима оригиналниот сценарист, а ќе се вратат и некои членови на актерската екипа. Сепак, враќањето на Ен Хатавеј сѐ уште не е најавено, поради што некои веќе повикуваат на бојкот. „Вариети“ ја објави веста, како и

По речиси две децении – излегува втор дел на „Ѓаволот носи Прада“

По речиси две децении – излегува втор дел на „Ѓаволот носи Прада“

Филмот „Ѓаволот носи Прада“ пристигна во кината пред 18 години, а Дизни конечно најави продолжение. Како што е најавено, филмот ќе го снима оригиналниот сценарист, а ќе се вратат и некои членови на актерската екипа. Сепак, враќањето на Ен Хатавеј сѐ уште не е најавено, поради што некои веќе повикуваат на бојкот. Variety ја објави веста, како и фактот

По речиси 20 години: Пристигнува второто продолжение на легендарниот филм „Ѓаволот носи Прада“

По речиси 20 години: Пристигнува второто продолжение на легендарниот филм „Ѓаволот носи Прада“

Легендарниот моден филм „Ѓаволот носи Прада“ („The Devil Wears Prada“), чии сцени и фрази станаа важен дел од поп-културата, ќе го добие долгоочекуваното продолжение. Алин Брош Мекена го напиша сценариото за првиот дел на модната драма со Мерил Стрип, Ен Хатавеј и Емили Блант во главните улоги, а ќе го напише и за неговото продолжение, кое ќе биде

„Ѓаволот носи Прада“ се враќа по две децении –  „Дизни“ работи на продолжението

„Ѓаволот носи Прада“ се враќа по две децении –  „Дизни“ работи на продолжението

Подгответе се, модни фанови! Миранда Пристли можеби ќе се врати на големото платно по речиси две децении. Писателката на The Devil Wears Prada, Алин Брош Мекена наводно работи на продолжението на хитот на бокс офисот од 2006 година, пренесува Puck News. Венди Фајнерман, продуцент на оригиналниот филм, треба да го развие и продуцира продолжението. Дедлајн

„Ѓаволот носи Прада“ добива продолжение 18 години подоцна

„Ѓаволот носи Прада“ добива продолжение 18 години подоцна

Речиси точно 18 години откако „Ѓаволот носи Прада” се појави во кината, конечно можеме да очекуваме продолжение во режија на Дизни. Дизни ја донесе сценаристката Алин Брош Мекена, која го адаптираше оригиналниот филм од 2006 година од истоимениот роман на Лорен Вајсбергер од 2003 година. Иако сè уште не е потврдено дека оригиналната актерска екипа