притисни ентер »

„Академците“ замрзнаа на минус 42 во Изреал
„Академците“ замрзнаа на минус 42 во Изреал

„Академците“ замрзнаа на минус 42 во Изреал

Македонскиот претставник во балканското натпреварување мина лошо на гостувањето кај Галил. На вториот меч во БИБЛ-лигата, Академија ФМП беше одново совладан, овој пат со 107-65, за втор пораз оваа сезона. Домашната екипа дуелот го реши по првото полувреме, дојде до предност од 57-26. Избраниците на Александар Петровиќ беа немоќни, против фавритот во

„Академците“ замрзнаа на минус 42 во Изреал

„Академците“ замрзнаа на минус 42 во Изреал

Македонскиот претставник во балканското натпреварување мина лошо на гостувањето кај Галил. На вториот меч во БИБЛ-лигата, Академија ФМП беше одново совладан, овој пат со 107-65, за втор пораз оваа сезона. Домашната екипа дуелот го реши по првото полувреме, дојде до предност од 57-26. Избраниците на Александар Петровиќ беа немоќни, против фавритот во

ФМП Академија настрада на гостувањето во Израел

ФМП Академија настрада на гостувањето во Израел

ФМП Академија имаше цело патешестви до Израел за да одигра меч во БИБЛ лигата, а оттаму сега ќе се врати со тежок пораз во висина од 42 разлика. Галил Елијон се покажа како негостопримлив домаќин и триумфираше со убедливи 107:65, победа која беше најавена уште во воведните две четвртини. Во првото полувреме, домаќините од Израел стигнаа до предност

Академија ФМП претрпе дебакл во Израел

Академија ФМП претрпе дебакл во Израел

Кошаркарите на Академија ФМП претрпеа убедлив пораз на гостувањето во Израел, откако загуби во рамки на БИБЛ лигата од Галил Елијон со 107:65. Поразот на нашиот претставник беше најавен уште во првото полувреме, кое домаќините го добија со 57:26, а до крајот сосема очекувано ја одржуваа високата предност. Галил е лидер на табелата со пет победи во

БИБЛ: ФМП Академија на „излет“ во Израел, загуби со 42 разлика од Галил

БИБЛ: ФМП Академија на „излет“ во Израел, загуби со 42 разлика од Галил

Македонскиот претставник во БИБЛ, тимот на ФМП Академија мина голем пат до Израел, за голем пораз од Галил со дури 42 разлика. На крајот триумф на израелскиот тим, кој го искористи домашниот терен и триумфираше со 107:65. Катастрофално издание имаа кошаркарите на ФМП, особено во првите три четвртини кога беше направена огромната разлика, за во последната

Академија ФМП потона кај израелски Хапоел Галил Елион

Академија ФМП потона кај израелски Хапоел Галил Елион

Кошаркарите на Академија ФМП забележаа убедлив пораз на гостувањето во Израел и во салата во Кфар Блум заостануваа четириесетина поени зад Хапоел Галил Елион (107-65). Нашиот претставник во БИБЛ лигата остана без вистинска шанса да се натпреварува против далеку поквалитетниот противник. Екипата од Кисела Вода веќе беше во длабоко заостанување уште

ФМП Академија убедливо поразена од Галил

ФМП Академија убедливо поразена од Галил

ФМП Академија убедливо поразена од Галил Македонскиот кошаркарски претставник во балканското натпреварување Академија ФМП беше одново совладан од израелскиот Галил, овој пат со 107-65, за втор пораз оваа сезона Домашната екипа дуелот го реши по првото полувреме, дојде до предност од 57-26. Избраниците на Александар Петровиќ беа немоќни, против фавритот

„Академците“ замрзнаа на минус 42 во Изреал

„Академците“ замрзнаа на минус 42 во Изреал

Македонскиот претставник во балканското натпреварување мина лошо на гостувањето кај Галил. На вториот меч во БИБЛ-лигата, Академија ФМП беше одново совладан, овој пат со 107-65, за втор пораз оваа сезона. Домашната екипа дуелот го реши по првото полувреме, дојде до предност од 57-26. Избраниците на Александар Петровиќ беа немоќни, против фавритот во