Брахим им донесе нова победа на Милан, Каљари во нова криза

Милан му се приклучи на градскиот ривал Интер на врвот на табелата во Серија А, откако стигнаа до тешка 2:0 победа над новиот прволигаш Венеција на „Сан Сиро“. Брахим Дијаз, кој е во Милан како позајмен фудбалер од Реал Мадрид, во 68. минута по одличната акција и по асистенцијата на Тео Ернандез, успеа да го постигне првиот гол на мечот, пред Ернандез

Милан останува на врвот по рутинската победа против Венеција

Екипата на Милан продолжува да бележи позитивни резултати на стартот на сезоната во Серија А. Во  денешниот натпревар од петтото коло од италијанското калчо, на „Сан Сиро“ падна тимот на Венеција кој беше поразен со 2:0. Стефано Пиоли за овојнатпревар не можеше да смета на неколку свои важни играчи меѓу кои беа Ибрахимовиќ, Жиру, Kјаер,Калабрија, Бакајоко

„Росонерите“ газат, ја преслушаа и Венеција

Фудбалерите на Милан продолжуваат со одличните игри на стартот од Серија А и во петтото коло ја остварија четвртата победа. Последна жртва на „росонерите“ е Венеција која е совладана со 2:0 по што екипата се измрани на врвот на табелата со градскиот ривал, и двете екипи имаат по 13 бодови. Играч на мечот беше Тео Ернандес кој прво во 68 минута му асистираше

Милан запиша нови три бода, победа над Венеција

На Милан му требаше повеќе од еден час да го скрши отпорот на Венеција, но на крајот славеше лесна победа од 2-0. На Милан му требаше повеќе од еден час да го скрши отпорот на Венеција, но на крајот славеше лесна победа од 2-0. Милан продолжува да собира бодови во Серија А, денеска росонерите и покрај големите проблеми со повреди, рутински си ја завршија

Ослабениот Милан со рутинска победа против Венеција го задржа чекорот на врвот на табелата

Дијаз и Хернандез му донесоа триумф на Милан против Венеција

Милан продолжува со одличните партии сезонава во Серија А, откако славеше против Венеција со 2-0 во меч од 5. коло. Росонерите поведоа со голот на Брахим Дијаз во 68. минута, додека конечните 2-0 ги постави Теофило Хернандез во 82. минута. Во вториот меч од понудата во 20.45 Емполи славеше на гостувањето кај Калјари со 0-2. Brahim Diaz’s goal against