притисни ентер »

Уставните измени денеска ќе се објават во Службен весник
Уставните измени денеска ќе се објават во Службен весник

Уставните измени денеска ќе се објават во Службен весник

Уставните измени денеска ќе се објават во Службен весник Уставните измени со Договорот од Преспа денеска ќе објавени во Службен весник по што веднаш ќе биде известена Грција. На потег сега е Грција за целосна имплементација на Договорот од Преспа или како што е наведено во Договорот, се очекува таа веднаш да го ратификува. Грчкиот премиер Алексис Ципрас