притисни ентер »

Под непознати околности починал познат холивудски актер
Под непознати околности починал познат холивудски актер

Под непознати околности починал познат холивудски актер

Познатиот актер Фред Вард починал на 79-годишна возраст, соопштиле од неговиот тим. Фред починал на 8. мај, но јавноста дури денеска дозна за неговата смрт. Причината се уште не е позната. Кариерата ја започна во 1970. година, а првата голема улога ја имаше во филмот „Бегство од Алкатраз“. Публиката ќе го памети и по улогите во продукциите: „Патување

Почина актерот Френк Ворд

Почина актерот Френк Ворд

Холивудскиот актер Фред Ворд, познат по бројните улоги во филмот и телевизијата, почина на 79-годишна возраст, објави неговиот публицист Рон Хофман. Ворд почина на 8 мај на 79-годишна возраст, но веста за неговата смрт беше објавена дури денеска. Причината за смртта не беше прецизирана. Ворд почна да глуми во раните 1970-ти, по три години служба во

Тажна вест: Почина актерот Фред Ворд, познат по филмот „Tremors“

Тажна вест: Почина актерот Фред Ворд, познат по филмот „Tremors“

Тажна вест: Почина актерот Фред Ворд, познат по филмот „Tremors“ Еспресо Пред 4 секунди Почина холивудскиот актер Фото: IMDB-принтскрин Актерот Фред Ворд почина на 79-годишна возраст. Смртта ја потврди неговиот публицист Рон Хофман. Тој не ја објави причината за смртта или каде починал од почит кон семејството на Ворд, пишува „Variety“. Последната

Почина актерот Фред Ворд

Почина актерот Фред Ворд

Холивудскиот актер Фред Ворд, познат по бројни улоги на филм и ТВ, починал на 79 години, соопштил неговиот публицист Рон Хофман. Ворд починал на 8-ми мај на 79 години, но веста за неговата смрт била објавена денеска. Не е наведена причината за смртта. Ворд почнал да глуми на почетокот на 1970-тите години, по три години служба во американското воздухопловство

Почина познат холивудски актер: Работеше како кувар, боксер и дрвосечач пред да се прослави

Почина познат холивудски актер: Работеше како кувар, боксер и дрвосечач пред да се прослави

Холивудскиот актер Фред Ворд, познат по голем број улоги, почина на 79-годишна возраст, а веста ја потврдија од неговото семејство. Ворд починал на 8 мај, но веста беше објавена дури денеска, а засега не е позната причината за неговата смрт. Актерот почна да глуми на почетокот на 1970-те години, по три години служба во американското воздухопловство,

Почина легендарен холивудски актер, не е позната причината за смртта

Почина легендарен холивудски актер, не е позната причината за смртта

Познатиот актер Фред Ворд почина на 79-годишна возраст, соопштија од неговиот тим. Фред почина на 8 мај, но јавноста дури денеска дозна за неговата смрт. Причината за смртта се уште не е позната. Кариерата ја започна во 1970 година, а првата голема улога ја имаше во филмот „Бегство од Алкатраз“. Публиката ќе го памети и по улогите во остварувањата: