притисни ентер »

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата
Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи з ауслигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на неговиот имиџ. Ќе добие и бонус од пет милиони фунти ако

Алексис Санчез не сака да замине од Манчестер Јунајтед

Алексис Санчез не сака да замине од Манчестер Јунајтед

Чилеанскиот интернационалец Алексис Санчез не сака да го напушти „Олд Трафорд“ и покрај пораката од менаџерот Оле Гунар Солскјер и раководството на клубот дека тоа за него би било најдобро решение. Манчестер Јунајтед сака да се ослободи од фудбалерот кој има енормна плата, а не успеа да прикаже задоволителни игри за да ја заслужи во изминатите 18 месеци

Никој не го сака Санчез поради високата плата

Никој не го сака Санчез поради високата плата

Напаѓачот на англискиот фудбалски премиерлигаш Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок поради високата плата. Та е причината според „Дејли мејл” зошто нема заинтересирани екипи за услигите на Чилеанецот. Платата на Санчез во Манчестер јунајтед е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи з ауслигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на неговиот имиџ. Ќе добие и бонус од пет милиони фунти ако

Откриено зошто никој не го сака Санчез

Откриено зошто никој не го сака Санчез

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи за услигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на неговиот имиџ. Ќе добие и бонус од пет милиони фунти ако

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи з ауслигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи за услигите на Чилеанецот.

Манчестер јунајтед: Никој не го сака Санчез заради високата плата

Манчестер јунајтед: Никој не го сака Санчез заради високата плата

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи з ауслигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на неговиот имиџ. Ќе добие и бонус од пет милиони фунти

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Никој не го сака Алексис Санчез заради високата плата

Напаѓачот на Манчестер јунајтед, Алексис Санчез не може да најде нов клуб во летниот преоден рок. Според „Дејли мејл“ високата плата е причината поради која нема заинтересирани екипи за услигите на Чилеанецот. Платата на Санчез е 300 000 фунти неделно. Тој добива уште 100 илјади за користење на неговиот имиџ. Ќе добие и бонус од пет милиони фунти ако

Алексис сака да замине од Манчестер Јунајтед, три клуба од Серија А се интересираат за него

Алексис сака да замине од Манчестер Јунајтед, три клуба од Серија А се интересираат за него

До крајот на преодниот рок фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Алексис Санчез ќе инсистира да биде продаден од клубот. Чилеанецот посочил дека сака да си замине од Манчестер Јунајтед, а засега за него постои интерес од неколку клубови од Серија А. „Дејли Мејл“ пренесува дека за 30 годишниот фудбалер се интересираат Јувентус, Наполи и Милан, а од редовите