притисни ентер »

Перез признава дека е изненаден од формата на Строл
Перез признава дека е изненаден од формата на Строл

Перез признава дека е изненаден од формата на Строл

Строл пристина во Рејсинг Поинт, кои се во сопственост на неговиот татко Лоренс, по две години во Вилијамс, кои пак паднаа на самото дно. Строл имаше проблеми со квалификациите годинава, се пласираше во К2 само еднаш и сеуште не го поразил мексиканецот во текот на еден круг. Но тој освои поени во четири трки, додека Перез во три и е пред него во пласманот