притисни ентер »

Калиниќ без влакна на јазикот, удри по цела екипа
Калиниќ без влакна на јазикот, удри по цела екипа

Калиниќ без влакна на јазикот, удри по цела екипа

фото: Beta/AP Photo/Alvaro Barrientos Втора година по ред Фенербахче оди чекор назад во Евролигата. Во 2017-та година ја освои титулата, лани загуби во финалето, а сега ќе игра за третото место. Да биде уште полошо, во полуфиналето загуби од градскиот ривал Анадолу Ефес, еден од најголемите ривали на овој клуб. Никола Калиниќ не беше задоволен од играта