притисни ентер »

Ново изненадување во Лондон, прв триумф на Зверев против незаздравениот Надал
Ново изненадување во Лондон, прв триумф на Зверев против незаздравениот Надал

Ново изненадување во Лондон, прв триумф на Зверев против незаздравениот Надал

Лондон, 12. ноември 2019 (ОХРИДПРЕС) – Германскиот тенисер, Александер Зверев за 85 минути игра, вечерва на Мастерс турнирот во Лондон триумфираше над првиот светски тениски рекет, Шпанецот Рафаел Надал со 2-0, или по сетови 6-2 и 6-4. До пред почетокот на турнирот настапот на Надал беше под знак прашалник поради повредата, но сепак Шпанецот се појави

Новак Ѓоковиќ се враќа на светскиот трон!?

Новак Ѓоковиќ се враќа на светскиот трон!?

Српскиот ас може само под еден „услов“ повторно владее во тенискиот свет, а за тоа ќе му биде потребно да го освои Лондон. Во Лондон интересна е трката за првото место на АТП листата на крајот од 2019 година, а поразот на Рафаел Надал на завршниот Мастерс ги активираше надежите за враќање на Ѓоковиќ на тронот. Новак Ѓоковиќ после неуспехот на Шпанецот

Зверев го победи Надал на завршниот АТП турнир

Зверев го победи Надал на завршниот АТП турнир

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал загуби од Германецот Александар Зверев со 0-2 (2:6 и 4:6) синоќа во меч од групната фаза на завршниот турнир АТП турнир во Лондон. Претходно во 1.коло од А-групата, Гркот Стефанос Циципас го совлада Русинот Данил Медведев исто така со 2-0. Во Б-групата Новак Ѓоковиќ и Доминик Тим се на првите две места по стартните победи

Кој ќе биде тенискиот број еден?

Кој ќе биде тенискиот број еден?

Новак Ѓоковиќ може да се врати на првата позиција на АТП листата откако го загуби лидерското место каде што сега е Рафаел Надал. Поразот на Надал од Александар Зверев во рамките од првото коло на групната фаза на Завршниот мастерс во Лондон кој беше прилично убедлив (2:6, 4:6) доведе до негово загрозување на првата позиција до која дојде претходната

Зверев го победи Надал на завршниот АТП турнир

Зверев го победи Надал на завршниот АТП турнир

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал загуби од Германецот Александар Зверев со 0-2 (2:6 и 4:6) синоќа во меч од групната фаза на завршниот турнир АТП турнир во Лондон. Претходно во 1.коло од А-групата, Гркот Стефанос Циципас го совлада Русинот Данил Медведев исто така со 2-0. Во Б-групата Новак Ѓоковиќ и Доминик Тим се на првите две места по стартните победи

АТП турнир во Лондон: Зверев го победи Надал

АТП турнир во Лондон: Зверев го победи Надал

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал загуби од Германецот Александар Зверев со 0-2 (2:6 и 4:6) синоќа во меч од групната фаза на завршниот турнир АТП турнир во Лондон. Претходно во 1.коло од А-групата, Гркот Стефанос Циципас го совлада Русинот Данил Медведев исто така со 2-0. Во Б-групата Новак Ѓоковиќ и Доминик Тим се на првите две места по стартните

Зверев го победи Надал на завршниот АТП турнир

Зверев го победи Надал на завршниот АТП турнир

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал загуби од Германецот Александар Зверев со 0-2 (2:6 и 4:6) синоќа во меч од групната фаза на завршниот турнир АТП турнир во Лондон. Претходно во 1.коло од А-групата, Гркот Стефанос Циципас го совлада Русинот Данил Медведев исто така со 2-0. Во Б-групата Новак Ѓоковиќ и Доминик Тим се на првите две места по стартните победи

Ѓоковиќ ја намали предноста, што треба да направи за да заврши на врвот на АТП листата?

Ѓоковиќ ја намали предноста, што треба да направи за да заврши на врвот на АТП листата?

Со победата над Матео Беретини, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ ја намали разликата во однос на Рафаел Надал на АТП листата. Шпанецот имаше неуспешен старт на завршниот турнир во Лондон, губејќи со убедливи 2-0 од минатогодишниот победник Александер Зверев. Сега предноста меѓу нив двајца изнесува само 440 бода, а неговата позиција сигурно нема да биде

Надал е во катастрофална форма

Надал е во катастрофална форма

Тежок пораз доживеа првиот светски рекет Рафаел Надал во првото коло од завршниот Мастерс што се одржува во Лондон и со тоа си ги загрози шансите да остане на чело на АТП листата на крајот на годината. Многумина мислеа дека Шпанецот уште има проблеми со стомачните мускули поради што се откажа од Мастерсот во Париз. Сепак, Надал призна дека тоа не е

Зверев стартуваше со триумф над Надал во Лондон

Зверев стартуваше со триумф над Надал во Лондон

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал загуби од Германецот Александар Зверев со 0-2 (2:6 и 4:6) синоќа во меч од групната фаза на завршниот турнир АТП турнир во Лондон. Претходно во 1.коло од А-групата, Гркот Стефанос Циципас го совлада Русинот Данил Медведев исто така со 2-0. Во Б-групата Новак Ѓоковиќ и Доминик Тим се на првите две места по стартните победи