притисни ентер »

Србинка спаси премрзнато бебе што го нашла на автопат
Србинка спаси премрзнато бебе што го нашла на автопат

Србинка спаси премрзнато бебе што го нашла на автопат

Србинката Ивона Ивиќ, која работи како возач на автобус во државата Милвоки, САД, на 22 декември лани спасила премрзнато 19-месечно бебе што одело само, голо и босо на автопат. Таа возејќи на автопат го забележала тукушто проодено бебе, речиси премрзнато, на тротоар покрај прометна сообраќајница, па застанала и го зела со себе,  пишува „Си-ен-ен“.

Србинка спаси премрзнато бебе што го нашла на автопат

Србинка спаси премрзнато бебе што го нашла на автопат

Србинката Ивона Ивиќ, која работи како возач на автобус во државата Милвоки, САД, на 22 декември лани спасила премрзнато 19-месечно бебе што одело само, голо и босо на автопат. Таа возејќи на автопат го забележала тукушто прооденото бебе, речиси премрзнато, на тротоар покрај прометна сообраќајница, па застанала и го зела со себе,  пишува Си-ен-ен.

ИРЕНА СТАНА ВИСТИНСКИ ХЕРОЈ ВО АМЕРИКА: Видела босо детенце на улица, па направила нешто неверојатно

ИРЕНА СТАНА ВИСТИНСКИ ХЕРОЈ ВО АМЕРИКА: Видела босо детенце на улица, па направила нешто неверојатно

Ирена Ивиќ, возач на градски превоз во американски Милвоки покажа дека има многу големо срце. Таа додека го возела автобусот на 22 декември минатата година, приметила босо детенце облечено само по боди. Момчето било само на полупразна улица и сакало да помине преку улицата на местото обележано со семафори. Без воопшто да размислува Ирена го застанала

Ирена Ивиќ спасила едногодишно дете и станала херој во Америка

Ирена Ивиќ спасила едногодишно дете и станала херој во Америка

Ирена Ивиќ, возачка на автобус од Милвоки, станала херој во Америка откако спасила едногодишно дете, кое само талкало по улиците. Ирена додека возела забележала дете како босо трча по тротоарот, а било облечено само во боди. Детето плачело, а Ирена го запрела автобусот, излегла надвор и го земала во раце. „Ох, Боже, се тресам“, рекла Ирена, а истото

Жена херој: Србинка возејќи автобус во Америка, спаси 19 месечно дете премрзнато од студ

Жена херој: Србинка возејќи автобус во Америка, спаси 19 месечно дете премрзнато од студ

Жена херој: Србинка возејќи автобус во Америка, спаси 19 месечно дете премрзнато од студ Србинката Ивона Ивиќ,која работи како  возач на автобус во Милвоки, на 22 декември минатата година, возејќи на автопат забележала тукушто проодено бебе, речиси премрзнато, како голо и босо трча на тротоар крај прометна сообраќајница, по што застанала и го зела

Ирена стана вистински херој во Америка: Видела босо детенце на улица, па направила нешто неверојатно

Ирена стана вистински херој во Америка: Видела босо детенце на улица, па направила нешто неверојатно

ИЗВОР Скопје24 | јануари 11, 2019 Ирена Ивиќ, возач на градски превоз во американски Милвоки покажа дека има многу големо срце. Таа додека го возела автобусот на 22 декември минатата година, приметила босо детенце облечено само по боди. Момчето било само на полупразна улица и сакало да помине преку улицата на местото обележано со семафори. Без воопшто

СРБИНКА ПРОГЛАСЕНА ЗА ЖЕНА ХЕРОЈ ВО АМЕРИКА:Спасила дете оставено голо на улица

СРБИНКА ПРОГЛАСЕНА ЗА ЖЕНА ХЕРОЈ ВО АМЕРИКА:Спасила дете оставено голо на улица

Ирена Ивиќ, возач на автобус по потекло од Прокупње, спасила едногодишно дете во Миливоки кое босоного, по ладно време одело по улица додека на себе имало само боди и пелени Таа возела градски автобус по улиците на Милвокиа, на својата секојдневна рута, кога во еден момент го свртела погледот здогледала босоного дете , старо околу две години , како

Ирена стана херој во Америка: Виде босоного дете и веднаш го сопре автбусот па покажа колку е големо балканското срце

Ирена стана херој во Америка: Виде босоного дете и веднаш го сопре автбусот па покажа колку е големо балканското срце

Ирена Ивиќ, возач на градскиот превоз во Милвоки, Америка, покажала дека има големо срце. Таа во декември 22ри додека возела автобус забележала босоного момче облечено само во боди. Детето било само на улица и сакало а ја премине улицата. Без ни момент да размисли, таа застанала со автобусот и излегла од возилото. Кога детето малку ја одминало таа

Србинка возејќи автобус во Милвоки, спаси 19 месечно дете голо и премрзнато на улица

Србинка возејќи автобус во Милвоки, спаси 19 месечно дете голо и премрзнато на улица

Србинката Ивона Ивиќ,која работи како  возач на автобус во Милвоки, на 22 декември минатата година, возејќи на автопат забележала тукушто проодено бебе, речиси премрзнато, како голо и босо трча на тротоар крај прометна сообраќајница, по што застанала и го зела со себе,  објави Си-Ен-Ен . Ирена Ивиќ, која е по потекло  од градот Прокупље во Србија,