притисни ентер »

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите
Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека неговиот тим ќе го надомести заостанувањето од Тотенхем и ќе се пласира во полуфиналето на Лигата на Шампионите. „Петлите“ победија со 1:0 во Лондон, а во средата е реваншот на „Етихад“. – Ако ме прашувате што ќе се случи, тогаш ние ќе бидеме во полуфиналето. Такво е моето чувство во

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека неговиот тим ќе го надомести заостанувањето од Тотенхем и ќе се пласира во полуфиналето на Лигата на Шампионите. „Петлите“ победија со 1:0 во Лондон, а во средата е реваншот на „Етихад“. – Ако ме прашувате што ќе се случи, тогаш ние ќе бидеме во полуфиналето. Такво е моето чувство во

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека неговиот тим ќе го надомести заостанувањето од Тотенхем и ќе се пласира во полуфиналето на Лигата на Шампионите. „Петлите” победија со 1:0 во Лондон, а во средата е реваншот на „Етихад”. – Ако ме прашувате што ќе се случи, тогаш ние ќе бидеме во полуфиналето. Такво е моето чувство во

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампиони

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампиони

Манчестер, 15 април 2019 (МИА) – Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека неговиот тим ќе го надомести заостанувањето од Тотенхем и ќе се пласира во полуфиналето на Лигата на Шампионите. „Петлите“ победија со 1:0 во Лондон, а во среда е реваншот на „Етихад“. – Ако ме прашувате што ќе се случи, тогаш ние ќе бидеме во полуфиналето

ГВАРДИОЛА: Ќе го поминеме Тотенхем во ЛШ

ГВАРДИОЛА: Ќе го поминеме Тотенхем во ЛШ

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека неговиот тим ќе го надомести заостанувањето од Тотенхем и ќе се пласира во полуфиналето на Лигата на Шампионите. „Петлите“ победија со 1:0 во Лондон, а во средата е реваншот на „Етихад“. – Ако ме прашувате што ќе се случи, тогаш ние ќе бидеме во полуфиналето. Такво е моето чувство во

Гвардиола: Сити ќе игра во полуфиналето на ЛШ

Гвардиола: Сити ќе игра во полуфиналето на ЛШ

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека тимот ќе се квалификува за полуфиналето на Лигата на шампионите. „Граѓаните“ загубија од Тотенхем во првиот дуел меѓу нив на „Тотенхем стадион“ со 1:0 и треба да ги надиграат „петлите“ со два гола разлика, ако сакаат да се квалификуваат во „големата четворка“ на турнирот. Составот на

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

Гвардиола уверен: Ќе играме во полуфиналето во Лигата на шампионите

Победникот од двојката Манчестер Сити - Тотенхем ќе се сретне во полуфиналето Јувентус или Ајакс Манчестер, 15 април 2019 (МИА) – Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола изрази уверување дека неговиот тим ќе го надомести заостанувањето од Тотенхем и ќе се пласира во полуфиналето на Лигата на Шампионите. „Петлите“ победија со 1:0 во Лондон, а во

Гвардиола: Ние ќе играме во полуфиналето од Лигата на шампионите, сигурен сум!

Гвардиола: Ние ќе играме во полуфиналето од Лигата на шампионите, сигурен сум!

Менаџерот на Манчестер Сити е сигурен дека неговиот тим ќе помине во следната фаза од Лигата на шампионите. За Пеп Гвардиола нема дилеми, Манчестер Сити ќе игра во полуфиналето од Лигата на шампионите. „Граѓаните го изгубија првиот натпревар со 1:0, но Гвардиола е убеден дека неговиот тим може да го надополни тоа заостанување. Елиминација во четвртфиналето