притисни ентер »

Првиот човек на ФИА тврди: „Со Шумахер заедно гледавме ГН на Бразил 2018“
Првиот човек на ФИА тврди: „Со Шумахер заедно гледавме ГН на Бразил 2018“

Првиот човек на ФИА тврди: „Со Шумахер заедно гледавме ГН на Бразил 2018“

Култниот Жан Тод, челниот човек на ФИА, со новите информации и тврдења кои ги изјави во јавност, ги разбранува страстите кај најверните и најпосветени обожаватели на еден од најдобрите пилоти во Формула 1, легендарниот Михаел Шумахер. Откако доживеа опасна повреда со тешки последици при скијачката несреќа на Алпите во декември 2013 година, каде имаше

Жан Тод со Шумахер ја гледал трката за ГН на Бразил

Жан Тод со Шумахер ја гледал трката за ГН на Бразил

Претседателот на ФИА, Жан Тод, во разговор за „Ауто Бил“, на јавноста и соопштил каква е ситуацијата со Михале Шумахер. Седумкратниот Ф1 шампион, на 29.декември доживеа несреќа додека скијал во француските Алпи. Тој се здобил со тешки повреди, поради што одреден период се наоѓал во индуцирана кома, а од септември 2014 година, се наоѓа во својот дом

Жан Тод откри како минала неговата последна посета во куќата на Шумахер

Жан Тод откри како минала неговата последна посета во куќата на Шумахер

Жан Тод е претседател на ФИА од 2009 година, но големите фанови на мото-спортовите дефинитивно многу повеќе го паметат по неговите незаборавни денови како шеф во Скудерија Ферари, период во кој италијанскиот тим доминираше во Формула 1. Францускиот гениј засекогаш ќе остане во позитивно сеќавање меѓу тифозите на Ферари, како и по феноменалната соработка

Жан Тод: Со Михаел Шумахер заедно ја гледавме трката за ГН на Бразил

Жан Тод: Со Михаел Шумахер заедно ја гледавме трката за ГН на Бразил

Популарниот Шуми по тешката несреќа на заработена на скијање на Алпите во декември во 2013 година и долгото лекување сега живее во целосна изолација од јавноста заедно со семејството на својот имот во Швајцарија. Претседателот на ФИА, Жан Тод во интервју за „Ауто Билд“ истакнал дека во друштво на Михаел Шумахер ја гледал на ТВ последната трка од годинешниот

Шумахер со Жан Тод ја гледал годинашната Ф1 трка во Бразил

Шумахер со Жан Тод ја гледал годинашната Ф1 трка во Бразил

Претседателот на ФИА, Жан Тод, соопшти нови информации за состојбата на Михаел Шумахер, кој по тешката несреќа што ја доживеа во декември 2013 година е во целосна изолација од јавноста. Тод во интервјуто за „Ауто Билд“ соопшти дека заедно со Михаел Шумахер ја гледале на ТВ последната трка во Ф1 за ГН на Бразил на која Луис Хамилтон ја прослави новата

Тод: На работ на солзи сум, посакував ситуацијата да биде поинаква, но..

Тод: На работ на солзи сум, посакував ситуацијата да биде поинаква, но..

Поранешниот шеф на Ферари во златните времиња, Жан Тод, е еден од ретките луѓе кои и по обврските во Ферари, остана во близок контакт со фамилијата Шумахер. Тод е еден од ретките исто така кој има право и пропусница да оди во Швајцарија во домот на Шумахер и да го посетува неговиот некогашен ученик буквално кажано, но и инклузивно право да го задржи

Жан Тод откри: Го гледав бразилското ГП со Шумахер

Жан Тод откри: Го гледав бразилското ГП со Шумахер

Жан Тод, претседател на Меѓународната автомобилска федерација, даде важна изјава за фановите на мототрките. Французинот призна дека го гледал еден од последните стартови во календарот на Формула 1 за 2018-та – Гран При на Бразил – во друштво на својот добар пријател Михаел Шумахер. Како што добро знаеме, семејството на 7-кратниот светски шампион ја