притисни ентер »

Луис Суарез: Во Барселона ми рекоа дека сум стар за да играм на врвно ниво
Луис Суарез: Во Барселона ми рекоа дека сум стар за да играм на врвно ниво

Луис Суарез: Во Барселона ми рекоа дека сум стар за да играм на врвно ниво

Трансферот на Луис Суарез од Барселона во Атлетико, се уште е интересен за спортската јавност. Уругваецот во летниот преоден рок, буквално беше избркан од „Ноу Камп“. Тој кариерата ја продолжи во Атлетико, каде засега одлично му оди, на 20 натпревари во Ла Лига има постигнато 16 голови. Во интервју за „Франс фудбал“, Суарез, открил што се случувало

Луис Суарез: Во Барселона ми рекоа дека сум стар за да играм на врвно ниво

Луис Суарез: Во Барселона ми рекоа дека сум стар за да играм на врвно ниво

Трансферот на Луис Суарез од Барселона во Атлетико, се уште е интересен за спортската јавност. Уругваецот во летниот преоден рок, буквално беше избркан од „Ноу Камп“. Тој кариерата ја продолжи во Атлетико, каде засега одлично му оди, на 20 натпревари во Ла Лига има постигнато 16 голови. Во интервју за „Франс фудбал“, Суарез, открил што се случувало

Суарес: Во Барса ми рекоа дека сум стар и не можам да играм во голем тим

Суарес: Во Барса ми рекоа дека сум стар и не можам да играм во голем тим

Уругвајскиот голгетер откако беше набркан од Барселона ужива во слатката одмазда. Тој растура во Атлетико со кој и ита кон титулата во Ла Лига. Летоска во каталонскиот гигант одекна неверојатната вест дека клубот сака да се ослободи од Луис Суарес, докажаниот голгетер, иако играчот не сакаше да си замине. „Она што навистина ме навреди беше кога ми

Суарез: Барса ме навреди што ме прогласи за стар

Суарез: Барса ме навреди што ме прогласи за стар

Уругвајскиот фудбалски интеранционалец Луис Суарез кој летово беше прогласен за прекуброен во редовите на шпанскиот гигант Барселона од каде се пресели во редовите на ривалот Атлетико Мадрид е во гол-форма. За лидерот на Ла Лиг, Атлетико, досега Суарез има постигнато 16 голови, додекаа неговиот поранешен клуб Барселона мака мачи како сезонава да го

Суарез: Во Барса ми рекоа дека веќе сум стар да играм на врвно ниво

Суарез: Во Барса ми рекоа дека веќе сум стар да играм на врвно ниво

Крајно неочекувано за светската фудбалска јавност беше заминувањето на Луис Суарез од Барселона минатото лето. Уругваецот со солзи го напушти каталонскиот клуб, одлучувајќи кариерата да ја продолжи во дресот на Атлетико Мадрид. Се покажа дека тоа, на крајот, е фантастичен потег затоа што Суарез игра одлично во мадридскиот клуб, а во Барселона јасно

Суарез: Во Барса ми рекоа дека веќе сум стар да играм на врвно ниво

Суарез: Во Барса ми рекоа дека веќе сум стар да играм на врвно ниво

По половина година Уругваецот одлучи искрено да проговори за заминувањето од Барса, потенцирајќи дека во Атлетико се преселил за да докаже дека секогаш може да игра на највисоко ниво. „Сметам дека заслужив повеќе почит од луѓето во клубот кога е збор за начинот на кој бев известен дека не им требам повеќе. Токму поради тоа одлучив да дојдам во Атлетико

Суарез: Не го заслужив начинот на кој ми кажаа дека не сум им потребен повеќе во Барса

Суарез: Не го заслужив начинот на кој ми кажаа дека не сум им потребен повеќе во Барса

Фудбалската јавност минатото лето беше изненадена од потегот на Луис Суарез, но пред се и на Барселона, да го продаде Уругваецот. Суарез неколку години играше во фантастична форма во Барселона, па затоа одлуката тој да биде продаден од клубот дојде како големо изненадување за сите. Уругваецот во солзи го напушти „Камп Ноу“, бидејки неговата намера

Суарез: Во Барса ми рекоа дека сум престар за да играм на врвно ниво!

Суарез: Во Барса ми рекоа дека сум престар за да играм на врвно ниво!

Уругвајската ѕвезда Луис Суарез летово ја напушти Барселона и се пресели во Атлетико Мадрид, откако клупската управа и новиот тренер Роналд Куман процениле дека нема да им биде потребен, ама додека Каталонците се мачат сезонава, Суарез во мадридксиот клуб како да има „втора младост“ - се изнадава голови. За заминувањето на Суарез во Атлетико се налути

Суарез: Најмногу ме погоди кога ми кажаа дека сум веќе стар

Суарез: Најмногу ме погоди кога ми кажаа дека сум веќе стар

Ова лето сите беа изненадени што Барселона толку лесно се ослободи од Луис Суарез. Суарез практично беше избркан кога во клубот дојде Роналд Куман и тој потег се покажа како голема грешка на Каталонците. Во Атлетико Суарез игра како препороден, додека „јорганџиите“ се лидери на табелата. Веќе неколку пати сезонава Суарез призна дека бил разочаран кога