притисни ентер »

Рајковиќ доаѓа на подготовки во Србија!?
Рајковиќ доаѓа на подготовки во Србија!?

Рајковиќ доаѓа на подготовки во Србија!?

ВТБ лигата планира да организира претсезонски турнир на кој е можност да учествуваат и клубови од Србија, откри претседателот на ЦСКА, Андреј Ватутин. Тој додаде дека и покрај суспензијата од Евролига, се уште има контакти со евролигашките клубови и дека одржува врски со нив. Целиот текст прочитајте го на следниот ЛИНК .