притисни ентер »

Здрави палачинки
Здрави палачинки

Здрави палачинки

Палачинки со овошје, палачинки со зеленчук и палачинки со необичен вкус. Ајде да ги спремиме и палачинките со црвена леќа. Подготовка: 1. Леќата оставете ја да отстои неколку часа, да омекне, а потоа ставете ја во чашката од нутри булетот. 2. Додадете јајце и јогурт, а потоа зачинете со сол по вкус. Доставете пециво. Сомелете ја оваа смеса како каша,