притисни ентер »

Оваа година доделувањето на „Оскари“ ќе биде без водител
Оваа година доделувањето на „Оскари“ ќе биде без водител

Оваа година доделувањето на „Оскари“ ќе биде без водител

Кевин Харт беше еден од кандидатите за водењето на „Оскарите“ , но поради своите твитови остана без својот ангажман. По потргата за новиот водител кој ќе го замени актерот Харт, оваа година доделувањето на „Оскари“ нема да има водител. Според „Вараети“, на најважниот филмски настан на светот, што ќе се одржи на 24 февруари, категориите ќе ги претставуваат

После Кевин Харт, Оскарите нема да имаат водител

После Кевин Харт, Оскарите нема да имаат водител

Поради фијаското предизвикано од скандалот со американскиот актер Кевин Харт (39), Академијата за филмска уметност и наука одлучи дека никој нема да го води 91. издание на „Оскар“. Според „Вариети“, наместо еден главен водител, како што е вообичаено 30 години, ќе има дури неколку презентери. Комичарот Харт одби да ги води Оскарите по протестите поради

Оскарите остануваат без водител, првпат по 30 години

Оскарите остануваат без водител, првпат по 30 години

И покрај континуираното опаѓање на гледаноста, доделувањето на академските филмски награди периодов успеа да го привлече вниманието на јавноста, но сето тоа благодарение на фактот што, очигледно, никој не сака да биде водител на свечената церемонија. Имено, за само два дена откако беше најавено дека домаќин годинава ќе биде популарниот американски

По 30 години пауза доделувањето на Оскарите без водител

По 30 години пауза доделувањето на Оскарите без водител

Официјалното соопштение следува по многуте шпекулации и невистини поврзани со доделувањето на Оскарите. Академијата одлучила годинава доделувањето на најпрестижните филмски награди да го водат неколку водители чии имиња се уште не се објавуваат. Доделувањето на престижните Оскари ќе се одржи на 24 февруари , а Академијата според медиумите се обидува

По скандалот со Кевин Харт, Оскарите нема да имаат водител

По скандалот со Кевин Харт, Оскарите нема да имаат водител

По скандалот со американскиот комичар Кевин Харт, заради неговите стари хомофобични изјави на „Твитер“, Академијата за филмска уметност и наука одлучи дека никој нема да го води 91. издание на наградите „Оскар“. Овојпат, наместо еден главен водител, ќе има неколку презентери, пишува „Варајати“. Кои ќе бидат презентерите на доделувањето, сè уште не

Првпат по 30 години Оскарите ќе се одржат без водител

Првпат по 30 години Оскарите ќе се одржат без водител

Фото: EPA/Clemens Bilan Оскарите останаа без водител оваа година. Според „Вараети“, на најважниот филмски настан на светот, што ќе се одржи на 24 февруари, категориите ќе ги претставуваат филмски ѕвезди. Кевин Харт се повлече од оваа улога, откако негови навредливи твитови се појавија во јавноста. Комичарот се откажа од водителската улога откако му

По скандалот со комичарот, „Оскарите“ нема да имаат водител

По скандалот со комичарот, „Оскарите“ нема да имаат водител

Поради фијаското предизвикано од скандалот со американскиот актер Кевин Харт (39), Академијата за филмска уметност и наука одлучи дека никој нема да го води 91. издание на Оскарите. Според „Вариети“, наместо еден главен водител, како што е вообичаено 30 години, ќе има дури неколку презентери. Комичарот Харт одби да ги води Оскарите по протестите поради

По скандалот со комичарот, Оскарите нема да имаат водител

По скандалот со комичарот, Оскарите нема да имаат водител

Поради фијаското предизвикано од скандалот со американскиот актер Кевин Харт (39), Академијата за филмска уметност и наука одлучи дека никој нема да го води 91. издание на „Оскар“. Според „Вариети“, наместо еден главен водител, како што е вообичаено 30 години, ќе има дури неколку презентери. Комичарот Харт одби да ги води Оскарите по протестите поради

По скандалот со Кевин Харт, Оскарите нема да имаат водител

По скандалот со Кевин Харт, Оскарите нема да имаат водител

По скандалот со американскиот комичар Кевин Харт, заради неговите стари хомофобични изјави на „Твитер“, Академијата за филмска уметност и наука одлучи дека никој нема да го води 91. издание на наградите „Оскар“. Овојпат, наместо еден главен водител, ќе има неколку презентери, пишува „Варајати“. Кои ќе бидат презентерите на доделувањето, сè уште не

По скандалот со комичарот, Оскарите нема да имаат водител

По скандалот со комичарот, Оскарите нема да имаат водител

Поради фијаското предизвикано од скандалот со американскиот актер Кевин Харт (39), Академијата за филмска уметност и наука одлучи дека никој нема да го води 91. издание на „Оскар“. Според „Вариети“, наместо еден главен водител, како што е вообичаено 30 години, ќе има дури неколку презентери. Комичарот Харт одби да ги води Оскарите по протестите поради