притисни ентер »

Ожие со 9 победи на Монте Карло, една помалку од Себастијан Леб
Ожие со 9 победи на Монте Карло, една помалку од Себастијан Леб

Ожие со 9 победи на Монте Карло, една помалку од Себастијан Леб

Францускиот возач Себастиен Ожие вчера победи по рекорден деветти пат во кариерата на релито Монте Карло. Ожие во својата Тојота беше побрз од актуелниот шампион, Кајл Рованопера со 18,8 секунди предност. Третото место го зазеде Тиери Невил од Хјундаи со 44,6 секунди заостанување зад победникот. Ожие освои девет од осумнаесетте етапи, вклучувајќи ги

Рекордна деветта победа на релито во Монте Карло за Себастијан Ожие

Рекордна деветта победа на релито во Монте Карло за Себастијан Ожие

Францускиот возач Себастиен Ожие вчера победи по рекорден деветти пат во кариерата на релито Монте Карло. Ожие во својата Тојота беше побрз од актуелниот шампион, Кајл Рованопера со 18,8 секунди предност. Третото место го зазеде Тиери Невил од Хјундаи со 44,6 секунди заостанување зад победникот. Ожие освои девет од осумнаесетте етапи, вклучувајќи ги

Ожие победи во Монте Карло и го урна рекордот на Себастијан Леб

Ожие победи во Монте Карло и го урна рекордот на Себастијан Леб

Французинот Себастиен Ожие (39) во Тојота Јарис победи на релито Монте Карло по рекорден деветти пат. Со оваа трака беше отворена новата сезона на Светскиот рели шампионат. Ожие со овој триумф го урна рекордот на сонародникот и деветкратен светски шампион Себастијан Леб, кој осум пати славеше во Монте Карло. За Ожие, инаку осумкратен светски шампион,

Ожие победи во Монте Карло и го урна рекордот на Себастијан Леб

Ожие победи во Монте Карло и го урна рекордот на Себастијан Леб

Французинот Себастиен Ожие (39) во Тојота Јарис победи на релито Монте Карло по рекорден деветти пат. Со оваа трака беше отворена новата сезона на Светскиот рели шампионат. Добивај вести на вибер Ожие со овој триумф го урна рекордот на сонародникот и деветкратен светски шампион Себастијан Леб, кој осум пати славеше во Монте Карло. За Ожие, инаку осумкратен

Ожие победи во Монте Карло и го урна рекордот на Себастијан Леб

Ожие победи во Монте Карло и го урна рекордот на Себастијан Леб

Французинот Себастиен Ожие (39) во Тојота Јарис победи на релито Монте Карло по рекорден деветти пат. Со оваа трака беше отворена новата сезона на Светскиот рели шампионат. Ожие со овој триумф го урна рекордот на сонародникот и деветкратен светски шампион Себастијан Леб, кој осум пати славеше во Монте Карло. За Ожие, инаку осумкратен светски шампион,

Ожие победи во Монте Карло и го урна рекордот на Себастијан Леб

Ожие победи во Монте Карло и го урна рекордот на Себастијан Леб

Французинот Себастиен Ожие (39) во Тојота Јарис победи на релито Монте Карло по рекорден деветти пат. Со оваа трака беше отворена новата сезона на Светскиот рели шампионат. Ожие со овој триумф го урна рекордот на сонародникот и деветкратен светски шампион Себастијан Леб, кој осум пати славеше во Монте Карло. За Ожие, инаку осумкратен светски шампион,