притисни ентер »

Австралиска F1 авантура со Даниел Рикиардо / ВИДЕО
Австралиска F1 авантура со Даниел Рикиардо / ВИДЕО

Австралиска F1 авантура со Даниел Рикиардо / ВИДЕО

Во видеото објавено од Red Bull Racing, се појавува австралискиот возач Рикиардо како го вози болидот RB7, кој го користеа Марк Вебер и Себастијан Фетел во 2011 година. Тогаш, овој RB7 му помогна на Германецот да ја освои втората светска титула, а Фетел го нарече „Kinky Kylie“. Следната Formula 1 трка се вози токму во Австралија овој викенд, па во

Рикардо возеше Ф1 болид во австралиска оф-роуд авантура

Рикардо возеше Ф1 болид во австралиска оф-роуд авантура

По неколку месеци чекање, конечно го видовме Даниел Рикардо во Ф1 болидот на Ред Бул Рејсинг, но тоа не е болидот RB19 што сезонава го користат Макс Верстапен и Серхио Перес, туку стариот болид RB7. Во видеото објавено од Ред Бул Рејсинг, Рикардо се појавува како го вози автомобилот RB7, што го користеа Марк Вебер и Себастијан Фетел во 2011 година