притисни ентер »

Радосна вест за фановите на тенисот, УС Опен ќе се игра пред полни трибини
Радосна вест за фановите на тенисот, УС Опен ќе се игра пред полни трибини

Радосна вест за фановите на тенисот, УС Опен ќе се игра пред полни трибини

Организаторите на УС Опен, последниот Грен слам во сезоната, најавија дека ќе ги пуштат сите билети за продажба на турнирот во Њујорк. Ќе биде првпат, по Австралија опен во 2020 година, трибините на еден од четирите најголеми турнири да бидат полни. Од Вимблдон најавија полн капацитет само за финале, додека сите што сакаат можат да уживаат во тенисот