притисни ентер »

Освоувачи на олимписки медали од Русија наградени и со BMW crossover модели
Освоувачи на олимписки медали од Русија наградени и со BMW crossover модели

Освоувачи на олимписки медали од Русија наградени и со BMW crossover модели

Руската Федерација широко градо им се заблагодари на освојувачите на медали на неодамна завршените Олимписки игри во Токио со crossover модели на BMW се разбира со спецификации на опрема и бојата што соодветствува на медалот што спортистите го донесоа на земјата… Олимписките шампиони и други добитници на награди добија како подарок нови crossover модели

Руските олимпијци добија „BMW“ автомобили

Руските олимпијци добија „BMW“ автомобили

Како и нивните колеги од претходната Олимпијада и овогодинешните олимпијци на подарок добија скапоцени „BMW“ автомобили. Станува збор за моделите „X5“ и „X3“, кои на спортистите им го подари непрофитната организација Фонд за поддршка на руските олимпијци, додека клучевите од возилата на спортистите им ги предаде Димитриј Медведев. Како што пренесува

Руските олимписки медалисти добија нови BMW автомобили

Руските олимписки медалисти добија нови BMW автомобили

Share Tweet Share Share Email Comments Како и нивните колеги од претходната Олимпијада и овогодинешните руски олимпијци кои од Олимпијадата во Токио се вратија со медал, на подарок добија луксузни „BMW“ автомобили. Станува збор за моделите „X5“ и „X3“, кои на спортистите им го подари непрофитната организација Фонд за поддршка на руските олимпијци,

ЕКСКЛУЗИВНО СО ОЛИМПИЕЦОТ ГЕОРГИЕВСКИ: Дисцпилината и посветеноста ми донесоа голем спортски успех

ЕКСКЛУЗИВНО СО ОЛИМПИЕЦОТ ГЕОРГИЕВСКИ: Дисцпилината и посветеноста ми донесоа голем спортски успех

Се уште сум под импресии од историскиот успех за нашата земја во Токио, но во исто време со силна енергија за нови успеси и достигнувања, вели во ексклузивно интервју за Фактор, олимпискиот вицешампион, Дејан Георгиевски. Во интервјуто тој зборува за  олимпискиот медал и за идните планови во неговата спортска и професионална кариера. Георгиевски летово