притисни ентер »

Клоп: Ќе биде тешко против Милан, ова е вистинска група од ЛШ
Клоп: Ќе биде тешко против Милан, ова е вистинска група од ЛШ

Клоп: Ќе биде тешко против Милан, ова е вистинска група од ЛШ

Англискиот великан Ливерпул е домаќин на Милан во мечот од групата Б во Лигата на шампионите. Ова е дуел на два големи клуба со многу историја, титули, па дефинитивно ова ќе биде посебен меч, меч на кој му се радува предводникот на „црвените“ Јирген Клоп. -Милан веќе неколку години нема играно во Лигата на шампионите. Имаа брилијантна сезона и ја започнаа

Клоп: Утре задолжително гледајте Ливерпул – Милан

Клоп: Утре задолжително гледајте Ливерпул – Милан

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека утрешниот меч меѓу Ливерпул и Милан, мора задолжително да се погледне, бидејќи без разлика каде се наоѓаат двата тима во европскиот фудбал, преставува своевидна фудбалска класика. „Кога зборуваме за европски фудбал, Ливерпул против Милан тоа мора да се гледа. Милан со години не играше во ЛШ, но екипата

Милан без Ибрахимовиќ на „Енфилд“

Милан без Ибрахимовиќ на „Енфилд“

Хендикеп за тимот на Милан пред утрешното гостување кај Ливерпул на „Енфилд“. Италијанскиот тим на ова гостување оди без Златан Ибрахимовиќ, кој што се жали на повреда, па „росонерите“ нема да ризикуваат. Ибрахимовиќ, кој следниот месец полни 40 години, беше стрелец на гол против Лацио во меч одигран завчера, но после тој дуел се пожалил на повреда,

Клоп: Утре задолжително гледајте Ливерпул – Милан

Клоп: Утре задолжително гледајте Ливерпул – Милан

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, смета дека утрешниот меч меѓу Ливерпул и Милан, мора задолжително да се погледне, бидејќи без разлика каде се наоѓаат двата тима во европскиот фудбал, преставува своевидна фудбалска класика. „Кога зборуваме за европски фудбал, Ливерпул против Милан тоа мора да се гледа. Милан со години не играше во ЛШ, но екипата

Милан без Ибрахимовиќ на „Енфилд“

Милан без Ибрахимовиќ на „Енфилд“

Хендикеп за тимот на Милан пред утрешното гостување кај Ливерпул на „Енфилд“. Италијанскиот тим на ова гостување оди без Златан Ибрахимовиќ, кој што се жали на повреда, па „росонерите“ нема да ризикуваат. Ибрахимовиќ, кој следниот месец полни 40 години, беше стрелец на гол против Лацио во меч одигран завчера, но после тој дуел се пожалил на повреда,

Клоп со препорака: Утре задолжително да го гледате мечот против Милан

Клоп со препорака: Утре задолжително да го гледате мечот против Милан

Менаџерот на Ливерпул Јирген Клоп им препорача на сите љубители на фудбалот утре да го гледаат натпреварот против Милан, бидејќи според германскиот стручњак, ова е еден од фудбалските класици во Европа. Ливерпул својата европска кампања ја започнува утре на „Енфилд“ против Милан, кој се врати во Лигата на шампионите по осум години отсуство. „Кога зборуваме

Клоп: Златан е еден од најдобрите играчи на сите времиња, тој го извлекува максимумот од своето тело

Клоп: Златан е еден од најдобрите играчи на сите времиња, тој го извлекува максимумот од своето тело

77 Споделувања Share Tweet Ливерпул, 14 септември 2021 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, го сподели своето мислење за напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ. „Златан, каков играч! Го видов како се бори по повредата. Тој излезе и постигна гол во својот прв натпревар. Сака исклучителни моменти. Ибрахимовиќ е еден од најдобрите играчи во историјата

Пиоли им соопшти разочарувачки вести на фановите околу Ибра пред мечот со Ливерпул

Пиоли им соопшти разочарувачки вести на фановите околу Ибра пред мечот со Ливерпул

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, истакна дека Златан Ибрахимовиќ, ќе го пропушти претстојниот натпревар на Милан во ЛШ, против екипата на Ливерпул. Милан го пречекува составот на Ливерпул со Јирген Клоп утревечер од 21 часот, но за жал, на почетокот фановите нема да може да го видат Ибра. „ Пред се, Златан би можел да го почне натпреварот, но има

Клоп: Ливерпул против Милан е фудбалска класика

Клоп: Ливерпул против Милан е фудбалска класика

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп го определи дуелот со Милан во Лигата на шампиони како фудбалска класика. Клоп потенцираше дека ова е исклучително тешка група, бидејќи покрај Милан, тука се уште Атлетико Мадрид и Порто. -Кога зборуваме за европски фудбал, Ливерпул против Милан е класика која мора да се гледа. Милан не играше во ЛШ неколку години,