притисни ентер »

Кривична пријава за скопјанката што остави новороденче на улица
Кривична пријава за скопјанката што остави новороденче на улица

Кривична пријава за скопјанката што остави новороденче на улица

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против А.А (17) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напуштање немоќно дете “, казниво по член 200 од Кривичниот законик, информира МВР. Таа, на 14.05.2019 година околу 11.00 часот на булевар ,,Македонско Косовска Бригада“, своето новородено машко бебе

Малолетната мајка ќе добие кривична пријава за напуштање на бебето

Малолетната мајка ќе добие кривична пријава за напуштање на бебето

Таа го оставила бебето во вторникот околу 11 часот на булеварот Македонско Косовска Бригада, на земја во близина на нејзината куќа. Новороденчето било пронајдено од случаен минувач кој го слушнал плачот и веднаш ја повикал Итната медицинска помош, по што бебето било префрлено на скопската Клиника за детски болести каде при прегледот било констатирано

Мајката на бебето што го остави на улица ќе добие кривична пријава

Мајката на бебето што го остави на улица ќе добие кривична пријава

Мајката беше пронајдена вчера, ден откако го оставила своето новороденче во паркот на булеварот,, Македонска косовска бригада“  голо и без никаква заштита веднаш по раѓањето. Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против седумнаесет годишната  А.А од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напуштање

Пронајдена е мајката што го остави бебето на улица, малолетна е и не била мажена

Пронајдена е мајката што го остави бебето на улица, малолетна е и не била мажена

Пронајдена е мајката која пред некој ден го остави штотуку роденото бебе во тревник. Социјалните служби ја лоцирале малолетната мајката која го остави во парк во Топанско Поле бебето голо, а до него беше дури и папочната врвца. Малолетничката потпишала изјава дека не може да се грижи за новороденчето. Социјалните работници утврдиле дека таа не била

Кривична пријава за малолетничката што го остави своето новороденче на улица

Кривична пријава за малолетничката што го остави своето новороденче на улица

Полицијата поднесе кривична пријава против седумнаесетгодишната скопјанка која пред три дена го остави своето новороденче на улица. Според информациите на МВР, против А.А (17) од Скопје е поднесена пријава за напуштање немоќно дете. Таа во вторникот околу 11 часот на булевар Македонско Косовска Бригада, своето новородено машко бебе го однела и го оставила

Малолетничката која си го остави бебето ќе одговара - МВР СО ДЕТАЛИ

Малолетничката која си го остави бебето ќе одговара - МВР СО ДЕТАЛИ

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против 17-годишната А.А од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напуштање немоќно дете “, казниво по член 200 од Кривичниот законик. Таа, на 14.05. околу 11.00 часот на булевар ,,Македонско Косовска Бригада“, своето новородено машко бебе го однела и го оставила

Кривична пријава за малолетничката што го остави своето новороденче на улица

Кривична пријава за малолетничката што го остави своето новороденче на улица

Полицијата поднесе кривична пријава против седумнаесетгодишната скопјанка која пред три дена го остави своето новороденче на улица. Според информациите на МВР, против А.А (17) од Скопје е поднесена пријава за напуштање немоќно дете. Таа во вторникот околу 11 часот на булевар Македонско Косовска Бригада, своето новородено машко бебе го однела и го оставила

Крвична за жената која го остави своето бебе на улица

Крвична за жената која го остави своето бебе на улица

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против А.А (17) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напуштање немоќно дете ". „Таа, во вторникот околу 11.00 часот на булевар ,,Македонско Косовска Бригада“, своето новородено машко бебе го однела и го оставила на земја во близина на нејзината куќа. Новороденчето

Кривична за малолетничката која го остави своето бебе на улица

Кривична за малолетничката која го остави своето бебе на улица

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против А.А (17) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напуштање немоќно дете “, казниво по член 200 од Кривичниот законик. -На 14.05.2019 година околу 11.00 часот на булевар ,,Македонско Косовска Бригада“, своето новородено машко бебе го однела и го оставила

Кривична пријава за малолетничката која го остави своето новороденче

Кривична пријава за малолетничката која го остави своето новороденче

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против А.А (17) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напуштање немоќно дете “, казниво по член 200 од Кривичниот законик. Таа, на 14.05.2019 година околу 11.00 часот на булевар „Македонско Косовска Бригада“, своето новородено машко бебе го однела и го