притисни ентер »

Дамјан и Атанасов: Целта се титулите на домашна сцена и враќање во АБА-лига

Дамјан и Атанасов: Целта се титулите на домашна сцена и враќање во АБА-лига

Ден по промоцијата на новиот спонзор, МТЕЛ, МЗТ Скопје закажа нова средба со новинарите на која покрај директорот, Филип Ѓорески, беа присутни тренерот Васко Атанасов и капитенот, Дамјан Стојановски. Актуелниот бранител на титулата пред стартот на новата сезона ги изнесе своите очекувања. Тимот од Аеродром освои еден пехар (Супер-Купот), а најави атак

Стојановска: Трофејот во Суперкупот ќе ни биде мотив повеќе за долгата сезона

Стојановска: Трофејот во Суперкупот ќе ни биде мотив повеќе за долгата сезона

Дебито на Жаклина Стојановска на клупата на Баскет Кам донесе титула во Суперкупот „Драган Василов – Цевка“ каде тимот од Македонска Каменица ја потврди фаворитската улога против МЗТ Скопје и лесно стигна до првиот посакуван трофеј во сезоната. Стојановска не го криеше задоволството од успехот за кој вели дека треба да биде дополнителен мотив за долгата

Стојановска: Убаво е на почетокот на сезоната да се освои еден ваков трофеј

Стојановска: Убаво е на почетокот на сезоната да се освои еден ваков трофеј

Прв натпревар, официјален за Жаклина Стојановска, како шеф на стручниот штаб, и веднаш, титула, онаа во Суперкупот „Драган Василов-Цевка“. Новото лице на клупата на Баскет Кам 2011 уште на почетокот на новата сезона, со себе донесе една особено сериозен пристпа кон реализација на планиранираните активности. Екипата од Македонска Каменица само го потврди

Стојановска: Баскет Кам сака да ги обедини титулите на домашната сцена

Стојановска: Баскет Кам сака да ги обедини титулите на домашната сцена

Прв натпревар, официјален за Жаклина Стојановска, како шеф на стручниот штаб, и веднаш, титула, онаа во Суперкупот „Драган Василов-Цевка“. Новото лице на клупата на Баскет Кам 2011 уште на почетокот на новата сезона, со себе донесе една особено сериозен пристап кон реализација на планиранираните активности. Овојпат во делот кој е наречен Суперкуп на

Стојановска: Целта е Баскет Кам 2011 да ги обедини титулите

Стојановска: Целта е Баскет Кам 2011 да ги обедини титулите

Стојановска: Целта е Баскет Кам 2011 да ги обедини титулите Ф.К. Пред 5 минути фото: kfsm.mk Прв натпревар, официјален за Жаклина Стојановска , како шеф на стручниот штаб , и веднаш, титула, онаа во Суперкупот „Драган Василов-Цевка“ . Новото лице на клупата на женскиот кошаркарски клуб Баскет Кам 2011 уште на почетокот на новата сезона, со себе донесе