притисни ентер »

Икарди му се закани на Интер
Икарди му се закани на Интер

Икарди му се закани на Интер

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди даде јасно предупредување до раководството дека ако не биде продаден, ќе ги исполни последните две години од договорот со „нероазури“. Спортскиот директор Џузепе Марота во неколку наврати објави дека тимот нема да смета во иднина на Икарди и Ража Наинголан. Клубот активно бара купувачи за двајцата. Претходно оваа недела,

Икарди му се закани на Интер дека нема да игра, а ќе прима плата

Икарди му се закани на Интер дека нема да игра, а ќе прима плата

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди даде јасно предупредување до раководството дека ако не биде продаден, ќе ги исполни последните две години од договорот со „нероазури”. Спортскиот директор Џузепе Марота во неколку наврати објави дека тимот нема да смета во иднина на Икарди и Ража Наинголан. Клубот активно бара купувачи за двајцата. Претходно оваа недела,

Икарди му се закани на Интер

Икарди му се закани на Интер

Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди даде јасно предупредување до раководството дека ако не биде продаден, ќе ги исполни последните две години од договорот со „нероазури“. Спортскиот директор Џузепе Марота во неколку наврати објави дека тимот нема да смета во иднина на Икарди и Ража Наинголан. Клубот активно бара купувачи за двајцата. Претходно оваа недела,

Икарди се заканил дека две години ќе „дреме“ во Интер

Икарди се заканил дека две години ќе „дреме“ во Интер

Мауро Икарди им се заканил на Интер дека нема проблем да седи на страна и да почека две години да заврши неговиот договор со „нераѕурите“, откако новиот тренер Антонио Конте му порача дека е непожелен. Во саботата Интер потврдија дека Икарди нема да патува на азиската турнеја откако тој замина од тренинг-кампот во Лугано да работи сам на физичката

Икарди му се закани на Интер: Ќе останам уште две години, ќе земам плата и не мрдам од тука

Икарди му се закани на Интер: Ќе останам уште две години, ќе земам плата и не мрдам од тука

Мауро Икарди му се закани на Интер дека ќе остане во клубот и во наредните две сезони колку што му трае договорот. Синоќа беше потврдено дека Икарди нема да патува со остатокот од тимот на Интер на подготвителната турнеја. Клубот извести дека заедничка била одлуката тој да остане во тренинг центарот во Милано и индивидуално да работи, но се чини дека

Икарди извиси за турнејата, па испратил закана до Интер

Икарди извиси за турнејата, па испратил закана до Интер

Интер потврди дека нема да смета на Мауро Икарди на натпреварите од Интернационалниот куп на шампиони, а тренерот Антонио Конте го ослободи од обврските во тренинг кампот во Лугано, што отвори ново поглавје од очигледното нетрпение меѓу двете страни. Иако клубот во своето соопштение потенцираше дека одлуката е донесена заеднички, дел од медиумите тврдат

Веќе помината границата на разумност: Икарди му се закани на Интер!

Веќе помината границата на разумност: Икарди му се закани на Интер!

Интер одлучи да се ослободи од Мауро Икарди како проблематичен фудбалер кој не е во плановите на Антонио Конте. Но, очигледно така не мисли и самиот Икарди кој не помислува да замине од клубот иако има можност да се пресели во Јувентус или Наполи. Дека веќе се надминати границите на разумност говори и последната закана од Икарди кон Интер дека ќе остане

Ќе си седам две години, ќе земам плата и нема да мрднам од тука, Икарди му се закани на Интер

Ќе си седам две години, ќе земам плата и нема да мрднам од тука, Икарди му се закани на Интер

Мауро Икарди му се закани на Интер дека ќе остане во клубот и во наредните две сезони колку што му трае договорот. Синоќа беше потврдено дека Икарди нема да патува со остатокот од тимот на Интер на подготвителната турнеја. Клубот извести дека заедничка била одлуката тој да остане во тренинг центарот во Милано и индивидуално да работи, но се чини дека

Икарди му се закани на Интер

Икарди му се закани на Интер

Спортскиот директор Џузепе Марота во неколку наврати објави дека тимот нема да смета во иднина на Икарди и Ража Наинголан. Клубот активно бара купувачи за двајцата. Милано, 14 јули 2019 (МИА) – Напаѓачот на Интер, Мауро Икарди даде јасно предупредување до раководството дека ако не биде продаден, ќе ги исполни последните две години од договорот со „нероазури“