притисни ентер »

7 ветувања кои ја кријат тајната на среќните парови!
7 ветувања кои ја кријат тајната на среќните парови!

7 ветувања кои ја кријат тајната на среќните парови!

Сосема е сигурно дека понекогаш ќе ни се чини дека не можеме да почитуваме никакви договори, сепак, клучната карактеристика на добрата врска е напор. Како по правило, од нешто што трае долго време не треба лесно да се откажуваме. А, паровите кои постигнале одредени договори дури и пред бракот, најверојатно ќе имаат врска што ќе трае. Подолу, прочитајте

Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 4 мај 2021 година

Дневен хороскоп за ВТОРНИК, 4 мај 2021 година

ОВЕН Добивате добар прием во друштво на соработници, но не треба да се занесувате со нови идеи. Останете на она што веќе го имате. Партнерот добро ги разбира вашите емотивни желби и потреби. Одлично се надополнувате во различни ситуации што ве зближуваат.Ќе уживате да ја напуштате куќата. БИК Продолжете со започнатите планови. Размислете посериозно

Хороскоп за 4 мај: Јарецот ќе запознае нова личност, близнаците да се посветат на своите обврски

Хороскоп за 4 мај: Јарецот ќе запознае нова личност, близнаците да се посветат на своите обврски

ОВЕН Добро се снаоѓате на деловно поле и задоволни сте со резултатите. Ве очекува многу добар период. Саканата личност е нежна и отворена кон вас и среќни сте затоа што имате добар однос со неа. Нервниот систем ви е осетлив. БИК Максимално сте посветени на обврските и работата, одговорни сте и важно ви е да решите некои проблеми. Доколку имате партнер,

Хороскоп за 4 мај: Јарецот ќе запознае нова личност, близнаците да се посветат на своите обврски

Хороскоп за 4 мај: Јарецот ќе запознае нова личност, близнаците да се посветат на своите обврски

ОВЕН Добро се снаоѓате на деловно поле и задоволни сте со резултатите. Ве очекува многу добар период. Саканата личност е нежна и отворена кон вас и среќни сте затоа што имате добар однос со неа. Нервниот систем ви е осетлив. БИК Максимално сте посветени на обврските и работата, одговорни сте и важно ви е да решите некои проблеми. Доколку имате партнер,

Дневен Хороскоп

Дневен Хороскоп

ОВЕН Треба да се ослободите од дополнителни обврски, но немате доволно енергија да се вклучите на повеќе страни истовремено. Прифатете во достоинствен стил и без непотребни прашања, прифатете ги сите корисни предлози или зборови на критика упатени кон вас од блиски соработници. Вие би сакале да воспоставите подобра контрола над новите настани во вашиот

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 МАЈ – Овен, Рак и Јарец очекуваат нова љубов! ВОДОЛИЈАТА ја очекува опасност на работа!

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 МАЈ – Овен, Рак и Јарец очекуваат нова љубов! ВОДОЛИЈАТА ја очекува опасност на работа!

ОВЕН ЉУБОВ: Можеби ќе флертувате со некој од соседството или со некој што ќе го сретнете во близина на вашето место на живеење. РАБОТА: Слаткиот говор ќе ви помогне многу во бизнисот денес. ЗДРАВЈЕ: Добро. БИК ЉУБОВ: Ќе бидете магично привлечни, дури и повеќе отколку што сте веќе овие денови, поради што некој лудо ќе се за inуби во вас. РАБОТА: Силна

Дневен хороскоп за 4 мај: Денес ќе успеете да се извлечете од некоја лоша ситуација

Дневен хороскоп за 4 мај: Денес ќе успеете да се извлечете од некоја лоша ситуација

Овен На професионално поле, незадоволните од работата, ќе се засилат за да ги променат работите, па ќе одат дотолку далеку – ќе сакаат да ја сменат и професијата. Задоволните ќе мечтаат за да биде уште подобро. На љубовно поле, пред вас е ден полн со емотивни фрустрации. Што и да правите, ќе излезе задоволително. Бик Работите за кои се бара емоционален

Работи кои покажуваат дека имате страв од влегување во љубовна врска

Работи кои покажуваат дека имате страв од влегување во љубовна врска

Дали понекогаш се прашувате дали проблемот е во вас, зошто сè уште не сте ја пронашле сродната душа? Дали премногу ја почитувате својата слобода, па се плашите дека некој друг ќе ви ја наруши? Сепак, треба да го промените вашиот став и да бидете отворени за нови луѓе и предизвици. Следните работи укажуваат на тоа дека имате страв од влегување во врска

Хороскопски знаци кои се најмногу склони кон љубомора

Хороскопски знаци кои се најмногу склони кон љубомора

Иако сите нас во некои моменти нè обзема чувство на љубомора, овие знаци сепак се издвојуваат. Тоа често е така поради нивната несигурност, но и песимизмот на кој се склони. Внимавајте на следните три хороскопски знаци, бидејќи тие се најмногу склони кон љубомора. БЛИЗНАЦИ Близнаците цврсто седат на тронот на најљубоморните. Иако важат за многу позитивни

Неделен хороскоп 04.05.2021 до 10.05.2021

Неделен хороскоп 04.05.2021 до 10.05.2021

Овен (21.03 – 20.04) РАБОТА: Ги одложувате своите обврски со надеж дека ќе направите некоја отстапка. Ќе се појави некој проблем но ќе го најдете решението. ЉУБОВ: Малку се досадувате кога станува збор за љубовното поле. Можеби вашата врска станала монотона, внесете свежина во неа. ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со кашлица или болка во белите дробови.