притисни ентер »

Повторно загрижувачки бројки од Италија: Починале 662 луѓе, a 6.153 нови случаи
Повторно загрижувачки бројки од Италија: Починале 662 луѓе, a 6.153 нови случаи

Повторно загрижувачки бројки од Италија: Починале 662 луѓе, a 6.153 нови случаи

Рим, 26 март 2020 (МИА) – Во Италија денеска се потврдени 6.153 нови случаи на заразени со коронавирусот, а 662 лица починале. Вкупниот број на починати во земјата достигна 8.165 жртви, додека вкупниот број на заразени изнесува 80.539. Вкупниот број на заразени во светот денеска надмина половина милион луѓе.

Повторно загрижувачки бројки од Италија: Починале 662 луѓе, a 6.153 нови случаи

Повторно загрижувачки бројки од Италија: Починале 662 луѓе, a 6.153 нови случаи

Рим, 26 март 2020 (МИА) – Во Италија денеска се потврдени 6.153 нови случаи на заразени со коронавирусот, а 662 лица починале. Вкупниот број на починати во земјата достигна 8.165 жртви, додека вкупниот број на заразени изнесува 80.539. Вкупниот број на заразени во светот денеска надмина половина милион луѓе.

Во Италија денеска починале 662 луѓе, нови 6.153 случаи

Во Италија денеска починале 662 луѓе, нови 6.153 случаи

Во Италија денеска се потврдени 6.153 нови случаи на заразени со коронавирусот, а 662 лица починале. Вкупниот број на починати во земјата достигна 8.165 жртви, додека вкупниот број на заразени изнесува 80.539. Вкупниот број на заразени во светот денеска надмина половина милион луѓе.

Во Италија денеска починале 662 луѓе, нови 6.153 случаи

Во Италија денеска починале 662 луѓе, нови 6.153 случаи

Во Италија денеска се потврдени 6.153 нови случаи на заразени со коронавирусот, а 662 лица починале. Вкупниот број на починати во земјата достигна 8.165 жртви, додека вкупниот број на заразени изнесува 80.539. Вкупниот број на заразени во светот денеска надмина половина милион луѓе. Текстот Во Италија денеска починале 662 луѓе, нови 6.153 случаи е

Италија ја достигна Кина во бројот на заболени – за 24 часа и 662 мртви

Италија ја достигна Кина во бројот на заболени – за 24 часа и 662 мртви

Поразителни се бројките на новозаболени и починати лица од коронавирус во Италија. Нови 662 жртви за 24 часа. Но, покрај нив, загрижува и бројот на новозаболени и починати во Шпанија. Оваа земја изминатите 24 часа има починато 498 лица.

662 починати од КОВИД-19 Во Италија, драматичен пораст на бројката новозаразени

662 починати од КОВИД-19 Во Италија, драматичен пораст на бројката новозаразени

Италија втор ден по ред бележи благ пад на бројката починати од КОВИД-19, додека вкупната бројка надмина 8.000. Во последните 24 часа, коронавирусот однесол 662 животи во земјата, 21 помалку од вчера, со што вкупната бројка сега изнесува 8.165. Откако бројката беше во пад четири дена по ред, сега се регистрирани 6.153 новозаразени, речиси илјада повеќе

Во Италија денеска починале 662 луѓе, нови 6.153 случаи

Во Италија денеска починале 662 луѓе, нови 6.153 случаи

– Во Италија денеска се потврдени 6.153 нови случаи на заразени со коронавирусот, а 662 лица починале. Вкупниот број на починати во земјата достигна 8.165 жртви, додека вкупниот број на заразени изнесува 80.539. Вкупниот број на заразени во светот денеска надмина половина милион луѓе.

662 нови смртни случаи во Италија од корона вирусот

662 нови смртни случаи во Италија од корона вирусот

Во Италија денеска се потврдени 6.153 нови случаи на заразени со коронавирусот, а 662 лица починале. Вкупниот број на починати во земјата достигна 8.165 жртви, додека вкупниот број на заразени изнесува 80.539. Вкупниот број на заразени во светот денеска надмина половина милион луѓе. Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки

Нов црн ден во Италија: 662 смртни случаи, повеќе од 6.100 новозаразени

Нов црн ден во Италија: 662 смртни случаи, повеќе од 6.100 новозаразени

Во Италија, во изминативе 24 часа починале 662 лица како резултат на инфекција со коронавирус, со што бројот на починати се зголемил на 8.165. Исто така, во изминатите 24 часа е потврдено дека се излечиле 999 лица и нивниот вкупен број сега изнесува 10.361. 🔴 Bilancio Italia aggiornato a 26/03: • Casi attuali: 62.013 (+4.492) • Morti: 8.165 (+662)

Бројот на заразените во Италија пак расте

Бројот на заразените во Италија пак расте

Во Италија запре трендот од четири дена на намалување на луѓето инфицирани од корона вирусот. Во последниве 24 часа биле регистрирани позитивно на Ковид-19 4.492 лица (вчераимаше 2.492), со што вкупно се заразени 62.013. Во последните 24 часа починаа 662 лица (вчера 683), со што вкупниот број на смртни случаи со коронавирус стигна до 8.165 година.