притисни ентер »

Партизан никако не може да влезе во ритам: „Црно-белите“ претрпеа нов пораз во АБА лигата
Партизан никако не може да влезе во ритам: „Црно-белите“ претрпеа нов пораз во АБА лигата

Партизан никако не може да влезе во ритам: „Црно-белите“ претрпеа нов пораз во АБА лигата

Екипата на Партизан никако не може да влезе во посакуваниот ритам во оваа сезона, односно освен мечевите во Евролигата проблематични се и оние во АБА лигата каде по осум кола „црно-белите“ веќе имаат три порази. Последниот дојде денеска во Љубљана каде Цедевита Олимпија ги доби со 95:91. Клубот од Белград веќе долго време има проблем кога игра на овој

Гостувањата во Љубљана продолжуваат да бидат кошмарни за Партизан

Гостувањата во Љубљана продолжуваат да бидат кошмарни за Партизан

Цедевита Олимпија и Партизан одиграа уште еден драмтичен натпревар во АБА лигата кој и овој пат беше решен во последната минута, а на триумф од 95-91 во претпоследниот натпревар од 8 коло се радуваше составот од Љубљана, продолжувајќи ја низата на перфекција во домашните натпревари против „црно-белите“ на шест едно по друго. Неизвесниот натпревар беше

Продолжи проклетството на Партизан во Љубљана

Продолжи проклетството на Партизан во Љубљана

И шести натпревар по ред, екипата на Партизан не може да победи во словенечката престолнина против Цедевита Олимпија. Откако клубот од Љубљана го смени името во 2019 година, за „црно-белите“ е вистинска енигма, а традицијата продолжи и по вечерашниот натпревар. Цедевита Олимпија славеше со 95-91, нанесувајќи му го на Партизан третиот пораз сезонава

Тимот на Илиевски шести пат по ред дома го победи Партизан!

Тимот на Илиевски шести пат по ред дома го победи Партизан!

Екипата на Цедевита Олимпија го пречека белградски Партизан во осмото коло од АБА лигата и продолжи во добра серија против него кога игра дома, со победа од 95-91. Околу шест илјади посетители присуствуваа на спектаклот во салата „Стожице“, кој му припадна на тимот во чии редови спортски директор е македонската кошаркарска легенда Владо Илиевски. Ова